Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2022, 18:28

autor: Damian Miśta

Remake Dead Space jest reżyserowany jak God of War; zobacz nowe screeny [Aktualizacja]

Twórcy Dead Space Remake chcą stworzyć ekscytujące wrażenia dla zarówno nowych jak i starszych graczy. Gra na silniku Frostbite zapowiada się klimatycznie dzięki udostępnionym screenom.

Źrodło fot. EA
i

Aktualizacja: Electronic Arts zapowiedziało, że jutro nastąpi ujawnienie gameplayu z remake’u Dead Space. Obejrzymy go tutaj o godz. 16:58 (polskiego czasu).

Zbliża się premiera remake’u horroru Dead Space z 2008 r. Według zapowiedzi twórców ze studia Motive, nowa produkcja „nie zdradzi” oryginału, a jednocześnie odbuduje go od podstaw, oferując nową zawartość i nowoczesne ulepszenia.

Nadchodzący remake, tworzony na silniku Frostbite, zapewni „niezakłócone doświadczenie”, w którym gracz będzie mógł zwiedzić statek Ishimura „od punktu A do Z”, a następnie np. powrócić do lokacji startowej. Autorzy Dead Space pragną sprawić, że odbiorcy poczują głęboką immersję, przebywając w przestrzeni kosmicznej.

Od chwili rozpoczęcia gry do jej zakończenia nie będzie żadnych cięć kamery czy ekranów ładowania. Chyba że umrzesz – mówił starszy producent, Philippe Ducharme.

Powyższa wypowiedź nasuwa skojarzenia z grą God of War z 2018 roku, która została wyreżyserowana w podobny sposób. Na tym definicja remake’u zdaniem twórców się nie kończy. Według obietnic każda tekstura, efekt czy zachowanie wroga zostały przebudowane pod współczesne standardy i przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej nowych konsol. A jak wszyscy wiemy, elementy takie jak cienie czy oświetlenie mają duży wpływ na stworzenie odpowiedniego klimatu grozy.

Natomiast osoby pragnące krwi mają odczuć satysfakcję, ponieważ w zależności od sposobu zadawania obrażeń ujrzą rozrywającą się skórę czy wystające kości. Poniżej możecie zaś zobaczyć nowe, smakowite screeny z gry:

Remake Dead Space jest reżyserowany jak God of War; zobacz nowe screeny [Aktualizacja] - ilustracja #1

Źródło:EA

Remake Dead Space jest reżyserowany jak God of War; zobacz nowe screeny [Aktualizacja] - ilustracja #2

Źródło:EA

Remake Dead Space jest reżyserowany jak God of War; zobacz nowe screeny [Aktualizacja] - ilustracja #3

Źródło:EA

Remake Dead Space zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku na PC (Steam, Epic Games Store, Origin) oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S w pełnej polskiej wersji językowej. Generalnie twórcy chcą sprawić, że doświadczymy mrocznej przygody Isaaca Clarke’a na nowo przy zachowaniu ducha oryginału.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej

E3 2021