Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2023, 21:03

Total War: Warhammer 3 ma przed sobą kolejny rok pełen wrażeń

Reżyser Total War: Warhammer III uchylił rąbka tajemnicy odnośnie planów rozwoju gry w 2023 roku.

Źródło fot. Creative Assembly | Sega.
i

W tym roku Total War: Warhammer 3 ma otrzymać trzy dodatki. Takie wieści przekazał Rich Aldridge ze studia Creative Assembly.

Reżyser gry podzielił się tymi informacjami w materiale opublikowanym w serwisie YouTube. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Pierwsze z tegorocznych DLC gracze mają otrzymać w kwietniu, co pokrywa się z wcześniejszymi informacjami na temat aktualizacji. Dwa kolejne dodatki ukażą się latem oraz zimą. Pomiędzy nimi twórcy będą skupiali się na patchach zwiększających komfort grania oraz usuwających błędy i inne niedoróbki trzeciego Total War: Warhammer.

Reżyser gry nie powiedział nic konkretnego na temat zawartości. Wyraził jedynie nadzieję, że część z nachodzących nowości zaskoczy graczy, a inne będą tym, czego życzyli sobie od debiutu podstawowej wersji Warhammera 3.

Fani domyślają się, że pierwsze DLC wprowadzi krasnoludy Chaosu, bo właśnie ta rasa zdawała się być tematem dotychczasowych teaserów. Dodajmy, że informacje na jej temat znaleziono też w plikach gry.

Total War: Warhammer 3 ma przed sobą kolejny rok pełen wrażeń - ilustracja #1
Twórcy nie mieli wiele czasu na rozwój gry. Źródło: Creative Assembly | Sega.

Aldridge odniósł się też do zarzutów o wolny rozwój gry po premierze. Miało to wynikać ze „zmian w harmonogramie pracy”, a dokładniej – skupienia się na naprawianiu „podstawki” oraz trybu Immortal Empires. Reżyser tłumaczy, że Creative Assembly po prostu nie miało jak pracować nad nową zawartością, gdy większość pracowników była zajęta bieżącymi aktualizacjami oraz ową wielce wyczekiwaną kampanią łączącą całą trylogię Total War: Warhammer.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej