Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2013, 10:01

autor: luckie

Total War: Rome II – Pakiet kultur plemion wędrownych darmowym DLC

Pakiet kultur plemion wędrownych to nowy dodatek do Total War: Rome II. Do 29 października można go pobrać bezpłatnie. DLC wprowadza trzy nowe grywalne frakcje koczowniczych plemion, których siłą jest kawaleria oraz talent do plądrowania.

Scytyjscy łucznicy konni potrafią wlać strach w serca wrogów - Total War: Rome II – Pakiet kultur plemion wędrownych darmowym DLC - wiadomość - 2013-10-23
Scytyjscy łucznicy konni potrafią wlać strach w serca wrogów

Studio Creative Assembly wypuściło dodatek Pakiet kultur plemion wędrownych do gry Total War: Rome II. Jest on zupełnie darmowy, ale jedynie do 29 października – potem będzie sprzedawany w cenie 8 dolarów. Póki co, DLC da się pobrać bezpłatnie ze Steama:

  1. Zainstaluj Total War: Rome II – Pakiet kultur plemion wędrownych na Steamie

Pakiet zawiera nową grywalną kulturę plemion wędrownych, w skład których wchodzą trzy frakcje – Roksolanowie, Massageci i Królewscy Scytowie. Dowodzenie nimi różni się nieco od rozgrywki dotychczas dostępnymi nacjami. Jak na nomadów przystało, ich struktury to głównie namioty. W wojnie plemiona te stawiają na kawalerię – zarówno lansjerów, jak i łuczników. Dzięki dodatkowym slotom rekrutacji potrafią oni zwerbować ogromną armię szybciej niż inni. Nomadowie są znakomitymi łupieżcami, zdobywają zatem więcej łupów z grabieży i plądrowania. Mają też do dyspozycji unikalną tradycję wojskową, która zwiększa zasięg ich ruchu na mapie oraz morale wojsk walczących na terytorium wroga, a także redukuje koszt rekrutacji kawalerii. Wszystko to czyni nomadów doskonałymi zdobywcami. Ponadto każda z trzech frakcji wyróżnia się czymś od pobratymców (np. Scytowie są świetnymi łucznikami, a Massageci posiadają dobrze opancerzoną ciężką jazdę).

Tego typu dodatki do gier strategicznych z cyklu Total War zazwyczaj były płatne (lub dołączane do zamówień przedpremierowych, patrz Pakiet kultur greckich). Miło ze strony Creative Assembly, że nowe DLC udostępniono zupełnie za darmo, nawet, jeśli jest tak tylko przez ograniczony czas. W zeszłym tygodniu patch do Rome II wprowadził jeszcze jedną grywalną frakcję – Seleucydów. Z pewnością deweloper poczuł się do odpowiedzialności za wstępne problemy techniczne i stara się wynagrodzić graczom początkową frustrację z niemożności płynnego grania.

  1. Recenzja gry Total War: Rome II
  2. Poradnik do gry Total War: Rome II
  3. Oficjalna strona gry Total War: Rome II