Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2013, 09:16

autor: luckie

Total War: Rome II – twórcy przepraszają za problemy techniczne i obiecują pomoc

Na oficjalnym forum Total War: Rome II twórcy przeprosili fanów, którzy z przyczyn technicznych nie mogą w pełni cieszyć się grą. Zapewniają, że kolejne łatki będą się ukazywały, aż rozwiązane zostaną wszystkie zgłaszane problemy.

Forum Total War: Rome II roi się od skarg niezadowolonych graczy - Total War: Rome II – twórcy przepraszają za problemy techniczne i obiecują pomoc - wiadomość - 2013-09-11
Forum Total War: Rome II roi się od skarg niezadowolonych graczy
Creative Assembly o problemach z Total War: Rome II
  1. Studio przeprasza osoby doświadczające kłopotów z grą
  2. Problemy techniczne zgłasza 2% graczy
  3. Ukazywać się mają częste aktualizacje
  4. Patch 1.5 zostanie wydany w tym tygodniu
  5. Twórcy zachęcają do opisywania bolączek na forum gry

Debiut Total War: Rome II do udanych nie należał. Owszem, gra z miejsca zdobyła miażdżącą popularność, a w zeszłym tygodniu była najlepiej sprzedającą się produkcją w sklepach Empik. Z drugiej strony forum gry roi się od skarg graczy narzekających na kwestie techniczne. Wiele osób, których konfiguracja sprzętowa spełnia wymagania Total War: Rome II, ma problemy z płynnością, grafiką, a inni w ogóle nie mogą uruchomić gry.

Mike Simpson, dyrektor kreatywny ze studia Creative Assembly, wyraził ubolewanie nad tym stanem rzeczy i przeprosił fanów. Szacuje się, że problemy techniczne dotknęły około 2% graczy, ale, jak stwierdził Simpson, „to o 2% za dużo”. Zapewnił, że ekipa będzie usilnie pracować nad regularnymi aktualizacjami, do momentu, aż rozwiązane zostaną wszystkie bolączki. Jednocześnie zachęca wszystkich niezadowolonych do opisania swojego problemu z grą na oficjalnym forum. Póki co, warto wypróbować zamieszczone tam tymczasowe rozwiązania powszechnych kwestii.

Pierwsza aktualizacja została wypuszczona w miniony piątek. Kolejna łatka, z numerem 1.5, miała pojawić się wczoraj, ale stanie się to kilka dni później. Na razie na Steamie można pobrać jedynie jej wersję beta. Ma ona poprawić płynność rozgrywki na mapie kampanii u osób z dobrą kartą grafiki i średniej klasy procesorem. Aby z niej skorzystać, należy otworzyć właściwości gry w bibliotece Steama i w zakładce Beta wybrać z listy opcję „patch 1.5”.

Simpson zachęcił też do zgłaszania uwag dotyczących rozgrywki. Creative Assembly obiecuje wspierać Total War: Rome II popremierową zawartością i mowa tu nie tylko o płatnych dodatkach DLC.

  1. Recenzja gry Total War: Rome II - tryumfalny powrót do Rzymu
  2. Oficjalna strona gry Total War: Rome II