Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2017, 12:45

Tokeny z World of Warcraft będzie można zamienić na gotówkę do wydania w sklepie Battle.net

Firma Blizzard ma w tym tygodniu rozszerzyć funkcje Tokenów dostępnych w grze World of Warcraft. Za ich pomocą będzie można zakupić teraz między innymi przedmioty w Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Overwatch.

W kwietniu 2015 roku w grze World of Warcraft pojawił się specjalny Token, dostępny do zakupienia za prawdziwą gotówkę lub złoto zdobyte podczas rozgrywki. Umożliwia on miłośnikom MMORPG studia Blizzard jednorazowe przedłużenie subskrypcji. W tym tygodniu jego funkcje mają zostać rozszerzone. Będzie bowiem można go zamienić na pieniądze, które zasilą nasze konto Battle.net. Za jeden tego typu przedmiot otrzymamy 12,99 euro (około 55 złotych). Zgromadzone środki umożliwią zakup paczek kart w Hearthstone, skrzynek ze skórkami w Overwatch, nowych bohaterów w Heroes of the Storm, a nawet, przy odrobinie cierpliwości, pełnej gry ze sklepu Blizzarda.

Tokeny w World of Warcraft już wkrótce przestaną być wyłącznie narzędziem do przedłużenia subskrypcji lub szybkiego uzbierania dużej ilości złota - Tokeny z World of Warcraft będzie można zamienić na gotówkę do wydania w sklepie Battle.net - wiadomość - 2017-02-08
Tokeny w World of Warcraft już wkrótce przestaną być wyłącznie narzędziem do przedłużenia subskrypcji lub szybkiego uzbierania dużej ilości złota

Z punktu widzenia osoby kupującej Tokeny za prawdziwe pieniądze jest to zupełnie nieopłacalny interes. Za jeden trzeba bowiem zapłacić obecnie 20 euro (około 85 złotych). Oferta znacznie bardziej kusząca jest dla graczy, którzy spędzają dużo czasu w World of Warcraft i mają obecnie znaczny nadmiar złota. Możliwość jego zamiany na gotówkę do wydania w elektronicznym sklepie Blizzarda z pewnością pozwoliłaby im nieco zaoszczędzić (rzecz jasna jeśli są fanami innych produkcji tej amerykańskiej firmy). Wciąż nie jest to jednak tania rzecz. Na serwerach europejskich cena Tokenów oscyluje wokół 170 tysięcy sztuk złota. Po ostatnich informacjach może ona teraz jedynie wzrosnąć. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że raz zakupiony tego typu przedmiot nie traci ważności i można go wykorzystać lub sprzedać w dowolnym momencie.

Oczywiście istnieją pewne limity. Po pierwsze, za złoto w grze użytkownicy mogą zakupić tylko 36 tokenów na 24 miesiące. Po drugie, gotówka dodawana jest WYŁĄCZNIE do konta Battle.net. Innymi słowy, nie można jej w żaden sposób wypłacić, wykorzystać na, chociażby, gadżety z Blizzard Gear Store ani zapłacić nimi podczas kupowania pakietów Hearthstone na urządzeniach mobilnych. Po trzecie, płatności za pomocą zgromadzonych środków nie łączą się z innymi. Po czwarte w końcu, jeśli nie posiadamy specjalnego Authenticatora (który można otrzymać za 6,50 dolara w oficjalnym sklepie Blizzarda lub ściągając darmową aplikację na telefon), na koncie będziemy mogli przechowywać maksymalnie 350 euro. Czy tego typu system jest zatem wart zachodu? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć już sami gracze.