Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 sierpnia 2020, 14:15

autor: AlexB

To nie koniec polowania na nazistów. Amazon zamówił drugi sezon Hunters

Amazon Studios ogłosiło, że powstanie drugi sezon serialu Hunters – pulpowej produkcji opowiadającej o tytułowych łowcach polujących na nazistów w Nowym Jorku pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Jak na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje on na platformie Amazon Prime Video.

Jedną z większych tegorocznych serialowych premier na platformie Amazon Prime Video było Hunters z Alem Pacino w jednej z głównych ról. Jeśli produkcja ta przypadła Wam do gustu, to mamy dla Was dobre wieści. Amazon Studios ogłosiło, że powstanie drugi sezon tytułu (via JoBlo.com). Niestety jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie miał on swoją premierę.

To nie koniec polowania na nazistów. Amazon zamówił drugi sezon Hunters - ilustracja #1
Łowcy nazistów powrócą na Amazon Prime Video.

Jednym z producentów Hunters jest Jordan Peele, reżyser Uciekaj! oraz To my. Natomiast głównym twórcą serialu jest David Weil. Oto w jaki sposób skomentował decyzję o powstaniu drugiego sezonu swojego dzieła:

Jestem niezmiernie wdzięczny Jen oraz całej rodzinie Amazonu za trwające niezwykłe wsparcie dla Hunters. Wraz z naszą wspaniałą obsadą, niesamowitą ekipą i utalentowanymi scenarzystami oraz producentami, podiadam większe niż kiedykolwiek chęci, aby podzielić się ze światem kolejnym rozdziałem sagi Hunters.

Jen, o której wspomniał Weil w swojej wypowiedzi, to Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios. Oto, co ona powiedziała na temat nadchodzącej kontynuacji serialu:

Co się tyczy Hunters, śmiała wizja Davida Weila i jego nieustraszona wyobraźnia napędzały porywający, pokręcony i pełen akcji pierwszy sezon, który zaangażował widzów na całym świecie. Jesteśmy zachwyceni, że David, Jordan i Hunters powrócą, by zaprezentować więcej.

To nie koniec polowania na nazistów. Amazon zamówił drugi sezon Hunters - ilustracja #2
Pierwszy sezon Hunters można oglądać od lutego.

Jeśli nigdy nie słyszeliście o serialu Hunters, to jest to opowieść o niezwykle barwnej ekipie łowców nazistów żyjącej w Nowym Jorku pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Trafiają oni na trop siatki wysokich rangą niemieckich zbrodniarzy wojennych, którzy planują stworzyć IV Rzeszę w Stanach Zjednoczonych. Całość ma bardzo pulpowy i brutalny charakter.

Sądząc po przytoczonych w niniejszej wiadomości wypowiedziach, drugi sezon raczej nie będzie odbiegał od dość szalonej stylistyki pierwszego. I zapewne nie wszystkim się to spodoba. Zbytnie pójście w komiksowość oraz przerysowaną przemoc, które próbowano połączyć z komentarzem na temat trudnych kwestii historycznych, było jednym z elementów krytykowanych w recenzjach produkcji. Wzbudziło ono również sprzeciw Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, którego przedstawiciele mocno skrytykowali scenę „ludzkich szachów” z jednego z odcinków.

  1. Amazon Prime Video – strona główna