Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2014, 13:05

autor: Przemysław Zamęcki

Titanfall bardzo mocnym debiutem tego roku. Top 10 UK (9 - 16 marca)

Titanfall wbrew wszelkiej maści malkontentom zostało najlepiej sprzedającą się w handlu detalicznym grą tego roku na wyspach brytyjskich. Dane dotyczące tamtejszego rynku zostały zebrane przez firmę ChartTrack.

Ubiegły tydzień przyniósł jak na razie najlepszy debiut obecnego roku, więc dzisiaj będzie troszkę rekordowych danych. Titanfall stanął na wysokości zadania stając się najchętniej kupowaną grą w Anglii, której sprzedaż tylko w ciągu premierowego dwukrotnie przewyższyła całą sprzedaż gry FIFA 14 od początku stycznia do połowy marca. Dzięki sukcesowi tutułu przygotowanego przez ekipę Respawn Entertainment zdecydowanie skoczyła sprzedaż konsoli Xbox One, która była oferowana również w zestawie zawierającym kod na cyfrową wersję starć tytanów. 70% wszystkich sprzedanych Xboksów w ubiegłytm tygodniu stanowiły właśnie te bundle.

Na miejscu drugim zadebiutowało Dark Souls II, któremu udało się w tygodniu debiutu osiągnąć sprzedaż wyższą o 20% w stosunku do poprzedniej części, która notabene rozpoczynała swoją brytyjską podróż na liście przebojów od mniejca trzeciego. Poza pierwszą dziesiątką, w pierwszym tygodniu sprzedaży na liście zameldowało się Yoshi’s New Island na pozycji dwunastej.

1.

Titanfall

2.

Dark Souls II

3.

South Park: The Stick of Truth

4.

The LEGO Movie Videogame

5.

Thief

6.

FIFA 14

7.

Plants vs Zombies: Garden Warfare

8.

Call of Duty: Ghosts

9.

Minecraft: Xbox 360 Edition

10.

Battlefield 4

Przemysław Zamęcki

Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

więcej