Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2014, 19:07

autor: Ender

This War of Mine – data premiery polskiego survivalu i nowy trailer

Poznaliśmy oficjalną pecetową datę premiery This War of Mine, polskiego survivalu, przedstawiającego losy cywilów uwięzionych w oblężonym mieście. Z okazji ujawnienia terminu debiutu gry, twórcy ze studia 11 bit opublikowali także jej nowy trailer, zawierający fragmenty rozgrywki.

Deweloperzy z polskiego studia 11 bit ogłosili oficjalną datę premiery gry This War of Mine. Nastąpi ona 14 listopada tego roku. Sugerowana cena wynosi 19,99 dolarów (ok. 60 zł). Jeżeli w ciągu najbliższych dwóch tygodni zdecydujemy się na pre-order, otrzymamy 10% zniżki. Tytuł ukaże się na razie jedynie na komputerach PC (Steam), ale w planach twórców są także porty na platformy mobilne. Przypomnijmy, że This War of Mine zostało zapowiedziane na początku tego roku i spotkało się z dość ciepłym przyjęciem mediów branżowych. Wrażenia z zabawy z testową wersją produkcji znajdziecie w naszej zapowiedzi.

Poza informacjami o terminie premiery, 11 bit opublikowało także zupełnie nowy trailer gry, przedstawiający kolejne krótkie fragmenty rozgrywki. Co ciekawe, w tle zwiastuna możemy usłyszeć Zegarmistrza Światła w wykonaniu Tadeusza Woźniaka, a więc jedną z najbardziej popularnych polskich piosenek XX wieku, która przez ostanie kilkadziesiąt lat była wielokrotnie przerabiana przez różnych artystów.

This War of Mine to wojenny survival, który – w odróżnieniu od wielu tego typu produkcji – pozwoli spojrzeć na rozgrywający się konflikt z perspektywy grupki cywilów zmuszonych do życia w oblężonym i spustoszonym mieście. W grze nie zabraknie skomplikowanych wyborów moralnych, atmosfery niekończącego się zagrożenia i różnego rodzaju zaskakujących sytuacji. Tytuł ukaże się na razie jedynie na komputerach PC. Twórcy jakiś czas temu podali jego oficjalne wymagania sprzętowe.

  1. Zapowiedź – Graliśmy w This War of Mine – jak przeżyć wojnę?
  2. Oficjalny pre-order This War of Mine
  3. Oficjalna strona gry
  4. Oficjalna strona 11 bit studios