Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 marca 2014, 19:13

Therian Saga, Dead Trigger 2, Last Door i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego

W przeglądzie najlepszych lutowych gier przeglądarkowych omawiamy MMORPG-I Clues Dark Orbit: Reloaded i Therian Saga, przygodówki Psychic, The Last Door: Chapter 4 - Ancient Shadows i Voyage to Fantasy, strategie New Rock City i Cloud Raiders oraz FPS-a Dead Trigger 2.

W ostatnich kilku latach gry przeglądarkowe przeszły prawdziwą metamorfozę. Coraz częściej w tym formacie ukazują się rozbudowane produkcje, w które mogą bez problemu doskonale bawić się miłośnicy bardziej tradycyjnych tytułów. Chcemy pomóc Wam w odnalezieniu najbardziej wartościowych komercyjnych gier przeglądarkowych, stąd pomysł na ten cykl. W kolejnej jego odsłonie omawiamy najlepsze premiery lutego.

Therian Saga

Przegląd rozpoczynamy od Therian Saga, czyli przeglądarkowej gry MMO. Rozgrywka łączy elementy RPG i strategiczne, więc możemy zająć się zarówno eksplorowaniem świata i walką, jak i budową miast. Produkcja jest o tyle nietypowa, że nie kontrolujemy bezpośrednio bohaterów. Zamiast tego tworzymy listy rozkazów, a nasi podwładny wykonuję je następnie najlepiej jak umieją. Nadaje to całości nietypowego charakteru i w połączeniu z dopracowaną grafiką oraz ciekawym uniwersum tworzy nitrujący efekt końcowy, który potrafi wciągnąć na długie tygodnie.

Therian Saga- zagraj

Psychic Clues

Fanom przygodówek polecamy natomiast grę Psychic Clues. Wcielamy się w niej w osobę o zdolnościach parapsychicznych, która wykorzystuje te niezwykle talenty do rozwiązywania spraw kryminalnych. Zrealizowane to zostało głównie w formie sekwencji z ukrytymi obiektami oraz mini-gierek logicznych oferujących bardziej tradycyjne zagadki. Wszystko to nie oferuje nic nowego, ale gra została świetnie wykonana, oferując ciekawe wyzwania, dopracowaną fabułę i atrakcyjną oprawę graficzną.

Psychic Clues - zagraj

Dark Orbit: Reloaded

Kolejna gra na naszej liście nie jest do końca nowa, ale o warto napisać o Dark Orbit: Reloaded, gdyż w lutym ta leciwa produkcja została zastąpiona przez imponujący remake. Kompletnie przerobiono grafikę, tak że teraz potrafi autentycznie zachwycić, a przy okazji zaoferowano nowy interfejs oraz liczne ulepszenia mechanizmów rozgrywki. Podstawowe zasady zabawy pozostały takie same, więc otrzymujemy dynamiczną wirtualną galaktykę kształtowaną poprzez decyzje samych graczy, ale sposób realizacji starych pomysłów powoduje, że Dark Orbit: Reloaded stało się jest jednym z najlepszych przeglądarkowych MMO.

Dark Orbit: Reloaded - zagraj

The Last Door: Chapter 4 - Ancient Shadows

W lutym końca dobiegła także epizodyczna przygodówka The Last Door, wraz z premierą czwartego odcinka zatytułowanego Ancient Shadows. W finale znany z poprzednich odsłon Jeremiah Devitt udaje się do rezydencji przyjaciela ze szkoły z internatem, który związany jest z organizacjami okultystycznymi. Jak zwykle otrzymaliśmy wyśmienity scenariusz zainspirowany twórczością H.P.Lovecrafta, pomysłowe zagadki oraz gęsty klimat grozy, który tylko wzmacnia prosta z pozoru grafika. Wiemy już, że postanie drugi sezon serii i cieszymy się z tego, gdyż Last Door okazało się bardzo miłą niespodzianką, w którą powinien zagrać każdy fan przygodówek.

The Last Door: Chapter 4 - Ancient Shadows - kup grę

Cloud Raiders

Z nowych gier strategicznych warto polecić Cloud Raiders. Produkcja oparta jest na schemacie znanym z Clash of Clans. Zajmujemy się więc gromadzeniem surowców, rozbudową bazy i szkoleniem armii oraz atakami na wioski innych graczy. Autorzy nie zaoferowali za wiele nowego, ale bardzo starannie odtworzyli udane rozwiązania konkurencji. System ekonomiczny jest dobrze zbalansowany, grafika kreskówkowa i ciesząca oko, a całość zaprojektowano tak, że można się przez długi czas bawić bez konieczności wydawania prawdziwych pieniędzy.

Cloud Raiders - zagraj

Dead Trigger 2

W lutym doczekaliśmy się również wreszcie premiery przeglądarkowej wersji Dead Trigger 2, czyli jednej z najlepszych mobilnych strzelanek zeszłego roku. Akcja toczy się w świecie zdewastowanym przez wybuch epidemii zombie, a gracze wcielają się w ocalałych ludzi, którzy próbują prowadzić wojnę z żywymi trupami. Gra została wyśmienicie wykonana –grafika zostawia daleko w tyle inne produkcje przeglądarkowe, a mechanizmy walki dają masę satysfakcji. Do tego możliwość sterowania za pomocą myszki i klawiatury sprawia, że gra się zacznie przyjemniej niż na urządzeniach mobilnych.

Dead Trigger 2 - zagraj

New Rock City

Miłośników strategii ekonomicznych zainteresować powinna gra New Rock City. Wcielamy się w niej w burmistrza zdewastowanego prehistorycznego miasteczka i naszym zadaniem jest przywrócenie mu jego świetności. W tym celu gromadzimy surowce, wznosimy nowe budynki i reperujemy te podniszczone oraz wypełniamy zadania zlecane przez mieszkańców. Gra oferuje zatrzęsienie różnego rodzaju aktywności oraz konstrukcji, a system finansowy zbalansowano tak, że spokojnie da się grać bez wydawania złotówki. To najlepsza od dłuższego czasu przeglądarkowa produkcja tego typu, a nietypowy prehistoryczny klimat tylko dodaje jej uroku.

New Rock City - zagraj

Voyage to Fantasy

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Voyage to Fantasy, czyli casualowa przygodówka hidden object. Autorzy oparli się na słynnych baśniach, więc kolejne ekrany pochodzą z wielu słynnych bajek. Zabawa zawsze polega na wynajdywaniu ukrytych obiektów, ale twórcy wprowadzili duża różnorodność wyzwań, więc szybko się nie znudzicie.  Wszystko to ukazano w ślicznej oprawie graficznej pełnej pięknych dwuwymiarowych planszy wzbogaconych licznymi elementami animowanymi.

Voyage to Fantasy - zagraj

Cindirella Story