Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2014, 15:50

autor: Sarge

Killstorm - zbiórka pieniędzy na produkcję gry akcji w stylu Desert Strike

Dwuosobowe studio Nice Touch Games zbiera pieniądze na stworzenie gry akcji Killstorm, którą najprościej można określić duchowym spadkobiercą Desert Strike. Podobnie jak w klasycznej produkcji firmy Electronic Arts, w Killstorm obejmujemy kontrolę nad śmigłowcem i przy widoku z góry ruszamy ruszamy eliminować kolejne jednostki wroga.

Studio Nice Touch Games rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję Killstorm. Jest to zręcznościowa gra akcji na PC i „urządzenia z ekranem dotykowym”, w której wcielimy się w pilota uzbrojonego śmigłowca, a akcję będziemy obserwować z widoku z góry. Tytuł wzbudza silne skojarzenia z klasycznym tytułem Desert Strike: Return to the Gulf, wydanym pierwotnie w 1992 roku na konsoli Sega Mega Drive, a później skonwertowanym na kilka innych platform sprzętowych. Twórcy Killstorm nie przyznają się wprawdzie, że Desert Strike jest ich silną inspiracją, ale dedykują swoją produkcję fanom „klasycznych gier akcji rodem z ery 16 bitów”, co mówi samo za siebie. Nice Touch Games to dwuosobowe studio deweloperskie założone w 2011 roku przez Richarda Bunna i Davida Greena, którzy niegdyś pracowali m.in. w firmach Electronic Arts, Sony Computer Entertainment oraz Criterion Games.

Chociaż głównym założeniem rozgrywki jest kierowanie śmigłowcem i eliminowanie nadlatujących przeciwników, to twórcy obiecują odpowiednie urozmaicenia. Będziemy na przykład bronić konkretnej lokacji przed atakami wrogów, eskortować sojusznicze jednostki, zbierać pliki z danymi lądując w odpowiednich miejscach, czy podążać ścieżką ustalaną przez kolejne sygnalizatory.

Studio Nice Touch Games do stworzenia Killstorm potrzebuje 10 tysięcy funtów. Na razie zgromadzono nieco ponad 500 funtów, a do końca akcji pozostało jeszcze 28 dni. Twórcy zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce, bo już przy wpłaceniu 5 funtów (ok. 25 zł) otrzymacie cyfrową wersję gry po jej ewentualnej premierze. Normalnie tytuł będzie kosztować nieco więcej.