Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 grudnia 2015, 15:00

autor: Góral

The Witness - znamy wymagania sprzętowe

Na karcie produktu w sklepie Steam opublikowano wymagania sprzętowe The Witness. Nowa gra twórcy słynnego Braid zadebiutuje na komputerach PC i konsoli PlayStation 4 w styczniu 2016 roku.

The Witness - znamy wymagania sprzętowe - ilustracja #1

Poznaliśmy (dzięki, Reddit) wymagania sprzętowe The Witness – nowej produkcji Jonathana Blowa, znanego przede wszystkim ze znakomitego Braid z 2008 roku. Trzeba przyznać, że nie są one specjalnie wygórowane, gdyż w minimalnej konfiguracji znajduje się zintegrowany układ Intel HD 4000, wspomagany przez procesor o taktowaniu 1.8 GHz i 4 GB pamięci RAM. Premiera The Witness odbędzie się 26 stycznia 2016 roku na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4. Tytuł będzie logiczną przygodówką z akcją obserwowaną z perspektywy pierwszej osoby. W grze trafimy na tajemniczą wyspę, pełną rozmaitych zagadek i sekretów, a jej pełne poznanie, według wcześniejszych zapowiedzi twórców, ma nam zająć nawet 100 godzin.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 1.8 GHz;
  • Karta graficzna: z obsługą DirectX 9.0 – Intel HD 4000;
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • Twardy dysk: 4 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows 7.

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2.4 GHz;
  • Karta graficzna: z obsługą DirectX 10 – Nvidia GeForce 780;
  • Pamięć: 8 GB RAM.
The Witness - znamy wymagania sprzętowe - ilustracja #3

Poprzednia produkcja Jonathana Blowa, wspomniane w treści wiadomości Braid, to jedna z najgłośniejszych gier niezależnych. Tytuł pierwotnie ukazał się na konsoli Xbox 360 w 2008 roku, a w późniejszych latach doczekał się wersji na komputery PC i PlayStation 3. Podczas zabawy wcielamy się w chłopaka szukającego księżniczki. Główną atrakcją produkcji jest jednak mechanika rozgrywki, wykorzystująca zabawę z manipulowaniem czasem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.