Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2013, 18:49

autor: Olek

The Witness - kolejne screeny z nowej gry twórcy Braid

Jonathan Blow podzielił się z czytelnikami oficjalnego blogu PlayStation kilkoma świeżymi informacjami odnośnie swej najnowszej produkcji – The Witness. Gra, której premiery można spodziewać się w przyszłym roku, ma zapewnić do 40 godzin zabawy.

Twórcy The Witness wciąż pracują jeszcze nad silnikiem graficznym gry.  - The Witness na nowych obrazkach z gry - wiadomość - 2013-10-16
Twórcy The Witness wciąż pracują jeszcze nad silnikiem graficznym gry.

Sporo czasu upłynęło, od kiedy po raz ostatni informowaliśmy o logiczno-przygodowej grze The Witness. Ekipa deweloperska studia Number None, pod kierunkiem Jonathana Blowa, robi jednak postępy, czego dowodzi dzisiejszy wpis na blogu PlayStation oraz towarzysząca mu galeria nowych obrazków.

Twórca słynnej platformówki Braid wyjawił, że w The Witness gracze mogą spodziewać się otwartego świata. Wyspa, na której umiejscowiona będzie akcja gry, jest też znacznie większych rozmiarów niż wynikało to z pierwotnych założeń deweloperów, a zagadek i zadań do wykonania powinno wystarczyć na 25 do 40 godzin zabawy.

„Podejrzewam, że to największy i najbardziej interaktywny świat, jaki kiedykolwiek zbudowano dla gry logicznej (ktoś powinien skonsultować się z Księgą Rekordów Guinnessa, żeby to sprawdzić” - przekonuje Jonathan Blow.

Projektant przyznał, że obecnie deweloperzy skupieni są nad wprowadzaniem usprawnień w autorskim silniku gry. Wszystko po to, aby warstwa wizualna The Witness prezentowała się tak efektownie, jak to tylko możliwe.

The Witness na nowych obrazkach z gry - ilustracja #4The Witness to zapowiedziana w 2010 roku gra logiczno-przygodowa, tworzona przez niezależne studio deweloperskie Number None Inc. Akcja osadzona została na pełnej zagadek wyspie, z której w tajemniczych okolicznościach zniknęli wszyscy mieszkańcy. Gra ukaże się przyszłym roku w wersji na komputery PC, urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS oraz konsolę PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Witness