Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 października 2013, 17:12

autor: Olek

PGA 2013 – co ciekawego czeka na graczy w Poznaniu?

W najbliższy piątek (18 października) rusza największa gamingowa impreza w Polsce – Poznań Game Arena. Organizatorzy liczą na 40 tys. odwiedzających, którzy przez trzy dni będą mogli przyjrzeć się propozycjom 59 wystawców, wziąć udział w licznych konkursach i turniejach, a także porozmawiać z przedstawicielami czołowych polskich firm z branży.

W tym roku targi Poznań Game Arena odwiedzić może nawet 40 tys. graczy. - PGA 2013 – co ciekawego czeka na graczy w Poznaniu? - wiadomość - 2013-10-16
W tym roku targi Poznań Game Arena odwiedzić może nawet 40 tys. graczy.
Poznań Game Arena 2013
  1. termin: 18-20 października 2013 r. (18 października PGA VIP Day)
  2. miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14 (hale wystawowe: 5A, 7, 7A, 8, 14)
  3. bilety: jednorazowy 15 zł/os., rodzinny jednorazowy 12 zł/os. (m.in. 3 osoby, w tym jedno dziecko), szkolny jednorazowy 12 zł/os., PGA VIP Day – 100 zł/os., dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny.

Poznań Game Arena to impreza, której polskim graczom przedstawiać nie trzeba. Tegoroczna edycja będzie już ósmą w historii. Organizatorzy mają nadzieję poprawić rekord frekwencji z ubiegłego roku i szacują, że pomiędzy 18 a 20 października przez hale Międzynarodowych Targów Poznańskich przewinie się co najmniej 40 tysięcy graczy. Atrakcji nie powinno zabraknąć.

Dla graczy

Lista wystawców, którzy w tym roku pojawią się na PGA, obejmuje 59 polskich i zagranicznych firm związanych z branżą. Wśród nich znalazły się m.in.Crytek, Microsoft, Gamedot, Riot Games, cdp.pl, AMD i Razer. W specjalnie wydzielonej Strefie Polskich Twórców umiejscowione zostaną stoiska rodzimych deweloperów (Farm 51, Black Moon Design, Digital Melody, Dfour Games i innych).

Ogółem dla odwiedzających targi przewidziano 350 stanowisk do grania, gdzie można będzie przetestować nowości i światowe hity. Na miłośników historii gier wideo czekać będzie dwa razy większa niż przed rokiem Strefa Retro z przybojami na komputery Commodore C64, Atari XL/XE, Amiga oraz konsolę Nintendo Entertainment System. Tradycyjnie na PGA nie zabraknie również konkursów z nagrodami, pokazów cosplay i pięknych hostess.

„Do dyspozycji graczy oddamy łącznie 350 stanowisk wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt gamingowy, zagospodarujemy 5 hal wystawienniczych, zorganizujemy dwie sceny, a nawet kino 3D. Wszystko z udziałem naszych partnerów. PGA to wielkie święto, do którego zapraszamy wszystkich – amatorów i profesjonalistów, zawodowców i hobbystów” - przekonuje Dariusz Wawrzyniak, wicedyrektor targów PGA.

Dla e-sportowców

Choć w tym roku organizatorzy PGA położyli nacisk na prezentacje gier, na targach nie zabraknie także akcentów e-sportowych. Główną atrakcją będą Finały Ligi Cybersportu w grze League of Legends. Zagra w nich osiem najlepszy zespołów wyłonionych w otwartych eliminacjach. Do zgarnięcia jest 7000 złotych oraz nagrody rzeczowe. Odrębne, mniejsze turnieje dla graczy planują również niektórzy wystawcy, np. Gaijin Entertainment.

Dla deweloperów

Tegoroczne targi Poznań Game Arena lansowane są jako impreza o dużym znaczeniu biznesowym. Pierwszy dzień (18 października) skierowany został do ludzi związanych z branżą. W programie PGA VIP Day znalazły się m.in. wystąpienie wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana, omówienie rządowych planów wspierania rozwoju branży, prezentacje osiągnięć polskich deweloperów, a także debata o kondycji rynku.

Podobnie jak w ubiegłym roku, targom PGA towarzyszyć będzie Zjazd Twórców Gier. Przez dwa dni (19-20 października) odbędzie się kilkadziesiąt prelekcji i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez polskich oraz zagranicznych prelegentów. Wśród atrakcji ZTG przewidziano również pokaz filmu Mojang: The Story, charytatywny Game Jam, projektowisko (możliwość prezentacji własnych projektów) oraz giełdę pracy.

  1. Strona internetowa Poznań Game Arena 2013
  2. Strona internetowa Zjazdu Twórców Gier