Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 marca 2020, 13:32

autor: Adrian Werner

The Walking Dead - wyludniona Atlanta porównana z plakatem serialu

Za sprawą koronawirusa opustoszały amerykańskie ulice. To pozwoliło fanom Żywych trupów na zrobienie zdjęcia w Atlancie odtwarzającego kultowy już plakat serialu The Walking Dead.

Z powodu zagrożenia koronawirusem z amerykańskich ulic znikli piesi i samochody, zapewniając tamtejszym metropoliom niemalże postapokaliptyczną atmosferę. Zainspirowało to jednego z fanów Żywych trupów do próby odtworzenia klasycznego już plakatu pierwszego sezonu serialu The Walking Dead.

Poprosił on o pomoc swoją koleżankę ze studiów, Lori Kristen, która mieszka w Atlancie. Udała się ona na most Jackson Street Bridge i wykonała zdjęcie trasy prowadzącej do centrum miasta. Twórcy wspominanego plakatu wykorzystali fotkę z tego właśnie miejsca. Mocno ją przerobili, zmieniając układ ulic i dodając sporo detali, ale i tak zestawienie obu obrazów robi duże wrażenie. Za sprawą koronawirusa ta zazwyczaj zapełniona autami droga przypomina krajobraz z postapokaliptycznego serialu.

W Polsce nie mamy lokalnych produkcji tego typu, do których moglibyśmy porównywać otaczającą nas rzeczywistość, ale mimo to widok pustych ulic rodzinnych miast nie należy do przyjemnych.

The Walking Dead - wyludniona Atlanta porównana z plakatem serialu - ilustracja #1
Możemy się pocieszać, że przynajmniej na razie nie musimy sobie radzić z zombiakami.

Przypomnijmy, że komiks Żywe trupy zakończył publikację w zeszłym roku, ale marka nadal żyje w innych mediach. Obecnie trwa emisja dziesiątego sezonu serialu telewizyjnego The Walking Dead, a w planach jest kolejny.

Na ten rok zaplanowana była premiera szóstego sezonu spin-offa Fear the Walking Dead, ale nie wiadomo, czy będzie to możliwe za sprawą koronawirusa. Epidemia opóźniła już premierę drugiej produkcji pobocznej w postaci serialu The Walking Dead: World Beyond, który miał pierwotnie zadebiutować w kwietniu.

Żywe trupy dobrze radzą sobie również na rynku gier. Niedawno na PC zadebiutowało The Walking Dead: Saints & Sinners, które spotkało się z ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony graczy, jak i mediów branżowych.

  1. Oficjalna strona komiksu
  2. Oficjalna strona seriali telewizyjnych