Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 października 2019, 11:05

autor: Serek

The Walking Dead - potwierdzono 11. sezon oraz... musical

Sporo nowych informacji o marce The Walking Dead mogliśmy usłyszeć podczas imprezy New York Comic Con. Wiemy, że powstanie 11. sezon serialu, a także (prawdopodobnie) musical.

Norman Reedus po premierze Death Stranding. - The Walking Dead - potwierdzono 11. sezon oraz... musical - wiadomość - 2019-10-07
Norman Reedus po premierze Death Stranding.

Już jutro premiera 10. sezonu The Walking Dead w Polsce. Pierwszy odcinek zobaczymy o godzinie 22:00 na kanale FOX. Jeśli baliście się, że to już koniec, to mamy dla Was dobre wiadomości. Podczas New York Comic Con showrunnerka serialu, Angela Kang, ogłosiła, że serial otrzyma kolejny sezon. Dodatkowo na ekranie ponownie zobaczymy Lauren Cohan, która powróci w najnowszej serii do postaci Maggie Greene. Aktorka w pięknych słowach wypowiedziała się o całej sytuacji oraz o możliwości pojawienia się na scenie nowojorskiej imprezy:

To całkowicie surrealistyczne. Czuję się jak w domu. To takie emocjonalne uczucie. To wyjątkowy Comic Con i wyjątkowa rodzina. Bardzo się cieszę, że tu jestem.

O aktorce w samych superlatywach wypowiedziała się szefowa AMC Studios, Sarah Barnett:

Cieszymy się, że możemy powitać z powrotem Lauren Cohan, która tak wiele znaczy dla tego widowiska i jego wiernych fanów, którzy oczekują fantastycznej zabawy w najbliższych miesiącach.

Warto dodać, że wraz z 10. sezonem The Walking Dead z serialem pożegna się Danai Gurira, czyli aktorka wcielająca się w postać Michonne. Możemy zatem spodziewać się, że bohaterka odegra znaczącą rolę w wydarzeniach przedstawionych w nowej serii. Podczas nowojorskiej imprezy ujawniono także nowe twarze. W serialu zobaczymy między innymi Paolę Lazaro jako Księżniczkę, czyli jedną z najbardziej lubianych przez fanów postaci z komiksów.

Na Comic Conie odbył się również panel poświęcony jeszcze nienazwanemu projektowi z uniwersum The Walking Dead. Producenci wyjaśniali, czym seria będzie różnić się od oryginału. I tutaj nastąpiła rzecz dosyć nieoczekiwana. Wszystko zaczęło się od żartów na temat musicalu, a skończyło na słowach Scotta M. Gimple’a, szefa treści popularnego uniwersum, który śmiertelnie poważnie stwierdził:

Cały czas jesteśmy o to pytani. Pracujemy nad tym. Nie żartuję, właśnie to robimy.

Oczywiście nie należy tego traktować jako obietnicę musicalu The Walking Dead, ale coś jest na rzeczy. To dosyć powszechna praktyka, że wieloletnie widowiska telewizyjne otrzymują swoją muzyczną wersję. Kto wie, może niebawem usłyszymy szczegóły spin-offu serii, w którym bohaterowie zatańczą i zaśpiewają wśród otaczających ich trupów? Co o tym myślicie?

  1. Oficjalna strona internetowa serialu The Walking Dead