Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 sierpnia 2015, 18:17

autor: Adrian Werner

The Walking Dead: Road to Survival - gra RPG z uniwersum Żywych trupów trafiła na iOS i Androida

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra The Walking Dead: Road to Survival, czyli mobilne RPG osadzona w uniwersum znanym z komiksu i serialu Żywe trupy.

Po kilku miesiącach intensywnych beta testów doczekaliśmy się premiery pełnej wersji gry The Walking Dead: Road to Survival, czyli mobilnego RPG-a osadzonego w uniwersum marki Żywe trupy.

Produkcja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Autorzy inspirowali się głównie komiksowym pierwowzorem, a nie popularnym serialem opartym na jego kanwie. Gracz obejmuje dowództwo nad niewielką grupą ocalałych, którzy znajdują schronienie w miasteczku Woodbury. Początkowo wydaje się to darem niebios, gdyż miejsce to jest bezpieczne i sprawnie zarządzane. Szybko jednak okazuje się, że to tylko fasada, za którą kryje się ponura prawda, a zarządzający mieściną Gubernator to psychopatyczny sadysta, coraz bardziej pogrążający się w odmętach szaleństwa.

Ostatecznym gracza jest poprowadzenie swojej grupy do wygranej nad frakcją Gubernatora i przejęcia kontroli nad Woodbury. Wpierw musimy jednak zadbać o przetrwanie naszej grupy. Udając się na misje gromadzimy punkty doświadczenia i ekwipunek, powoli przeobrażając zbieraninę przypadkowych osób w grupę ekspertów od zabijania. Konieczne jest także zarządzanie bazą, gdzie gospodarujemy surowcami oraz inwestujemy w nowe budynki, pozwalające uzyskać dostęp do coraz lepszego sprzętu i umiejętności.

Zabawę wzbogacają elementy multiplayer. Możemy bowiem rywalizować z grupami innych graczy oraz przeprowadzać ataki na ich bazy, jak również odpierać ich ataki na nasze obozowisko. Ponadto podczas rozgrywki gracz co pewien czas zmuszany jest do podjęcia trudnych decyzji moralnych, które mają istotny wpływ na dalszy rozwój fabuły.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Walking Dead: Road to Survival

The Walking Dead: Road to Survival