Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2016, 13:05

autor: Maiman

The Solus Project zadebiutuje 7 czerwca

The Solus Project, niezależna międzygwiezdna przygodówka wykorzystująca Unreal Engine 4, trafi na komputery PC 7 czerwca. Obecnie gra dostępna jest w usłudze Steam Early Access. W nieco późniejszym terminie produkcja wyjdzie też na XOne.

Kosmiczna przygodówka niezależnego studia Teotl, The Solus Project, zadebiutuje na pecetach już za kilka dni – 7 czerwca. W tym samym miesiącu, ale nieco później, gra trafi na Xboksa One. Z tej okazji twórcy podzielili się zwiastunem, który możecie obejrzeć powyżej.

Od lutego tego roku projekt można było nabyć za pośrednictwem usługi Steam Early Access, gdzie deweloperzy systematycznie wzbogacali go o nowe segmenty. Uaktualnienia nie tylko rozwijały świat gry, ale również dawały dostęp do nowych części wątku fabularnego. Koniec końców The Solus Project zapewni około 10 godzin zabawy dla jednego gracza, wypełnionych pięknymi widokami, kosmicznymi anomaliami i zaskakującymi zwrotami akcji. Doświadczenie przyjemnym czynić ma różnorodność mechaniki gry, a doznania potęgować wszechobecna atmosfera zaszczucia.

Widoki w The Solus Project robią ogromne wrażenie. - The Solus Project zadebiutuje 7 czerwca - wiadomość - 2016-06-03
Widoki w The Solus Project robią ogromne wrażenie.

Produkcja podejmuje temat przetrwania ludzkości w kosmosie po zniszczeniu Ziemi, swoim wykonaniem przywodząc na myśl film Christophera Nolana Interstellar. Historia skupia się na losach rozbitka, który 15 lat po zniszczeniu Ziemi przybywa na obcą planetę. Jej zasiedlenie pomóc ma w przetrwaniu rodzaju ludzkiego. Jako że środek transportu głównego bohatera ulega nienaprawialnej awarii, zmuszony jest przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, stopniowo odkrywając coraz więcej jego sekretów.

The Solus Project cieszył się dotychczas dużą sympatią graczy – na Steamie projekt zbiera niemal wyłącznie pozytywne recenzje. Grający zachwalają przemyślaną linię fabularną, nieprzenikniony klimat odosobnienia, znakomity design lokacji, otwartość świata i budzącą podziw liczbę detali. Ostatnia zaleta wynika z zastosowania silnika graficznego Unreal Engine 4, który twórcy znają od podszewki – jego starszą wersję wykorzystywali w produkcjach takich jak Unmechanical. Oprócz zapewnienia odpowiednich doznań wizualnych, Solus może też okazać się gratką dla fanów całkowitej immersji – gra zapewnia bowiem zaawansowane wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości (Oculus Rift i Vive).

Produkcję już teraz zakupić można na Steamie oraz w serwisie GOG.com (druga wersja nie jest zabezpieczona antypirackimi systemami DRM).

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

  • Procesor: Dwurdzeniowy (o taktowaniu co najmniej 2GHz na rdzeń);
  • Karta graficzna: GeForce GTX 460 lub lepsza (wymagana obsługa DirectX 10);
  • Pamięć RAM: 4GB
  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (wymagana wersja 64-bitowa);
  • Miejsce na dysku: 11GB

Zalecane:

  • Procesor: Czterordzeniowy (o taktowaniu co najmniej 2GHz na rdzeń);
  • Karta graficzna: GeForce GTX 760 lub lepsza (zalecana obsługa DirectX 11);
  • Pamięć RAM: 8GB
  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (wymagana wersja 64-bitowa);
  • Miejsce na dysku: 11GB
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Solus Project

The Solus Project