Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2018, 09:55

autor: Aquma

The Sinking City z pierwszym gameplayem

Studio Frogwares podzieliło się ze światem fragmentem rozgrywki ze swojego najnowszego tytułu – mrocznej przygodówki akcji The Sinking City, osadzonej w lovecraftowskich realiach. Gameplay pochodzi z dema przygotowanego na tegoroczną konferencję GDC oraz brytyjskie targi EGX.

The Sinking City – przygodówka natchnięta duchem Lovecrafta z pierwszym gameplayem. - The Sinking City z pierwszym gameplayem - wiadomość - 2018-03-20
The Sinking City – przygodówka natchnięta duchem Lovecrafta z pierwszym gameplayem.
THE SINKING CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Frogwares
  2. Wydawca: Bigben Interactive
  3. Gatunek: przygodowa
  4. Platformy: PC, Xbox One, PS4
  5. Data premiery: nieznana

Ukraińskie studio Frogwares – znane najlepiej z serii gier przygodowych z Sherlockiem Holmesem w roli głównej – przedstawiło światu pierwszy gameplay ze swojej nowej produkcji: opartego na twórczości H. P. Lovecrafta przygodowego horroru z otwartym światem The Sinking City (co prawda, parę miesięcy temu pokazano podobny materiał, jednak skupiał się on na wypowiedziach deweloperów, rozgrywki było tam jak na lekarstwo). Zaprezentowane demo zostało przygotowane z myślą o tegorocznych edycjach GDC (Game Developers Conference, ma miejsce w dniach 19-23 marca w Moscone Center w San Francisco) oraz EGX (brytyjskie targi gier, które odbędą się w Birmingham, pomiędzy 20 a 23 września).

Film skupia się na pojedynczym zadaniu, które polega na odnalezieniu zaginionej dziewczyny. Na materiale widzimy, jak protagonista porusza się po tytułowej lokacji (zarówno na piechotę, jak i korzystając z motorówki, przynajmniej do momentu, gdy zostaje ona zniszczona w dość zaskakujących okolicznościach), podnosi przedmioty, rozmawia z bohaterami niezależnymi, a także walczy. Co ważne, pozytywne wrażenie wywiera kluczowa dla tego tytułu ciężka i mroczna atmosfera. Wszytko wskazuje na to, że autorzy wiedzą, w jaki sposób pobudzać wyobraźnię graczy.

The Sinking City zostało zapowiedziane w marcu 2016 roku, niedługo po tym, jak studio Frogwares zrezygnowało z kontynuowania prac nad innym tytułem opartym o prozę Lovecrafta (i stworzony na jej kanwie system RPG): Call of Cthulhu – The Official Video Game, obecnie tworzone przez Cyanide. Produkcja Ukraińców zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Data premiery nie jest na razie znana.

  1. Frogwares zapowiada The Sinking City