Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2018, 09:55

autor: Aquma

The Sinking City z pierwszym gameplayem

Studio Frogwares podzieliło się ze światem fragmentem rozgrywki ze swojego najnowszego tytułu – mrocznej przygodówki akcji The Sinking City, osadzonej w lovecraftowskich realiach. Gameplay pochodzi z dema przygotowanego na tegoroczną konferencję GDC oraz brytyjskie targi EGX.

The Sinking City – przygodówka natchnięta duchem Lovecrafta z pierwszym gameplayem. - The Sinking City z pierwszym gameplayem - wiadomość - 2018-03-20
The Sinking City – przygodówka natchnięta duchem Lovecrafta z pierwszym gameplayem.
THE SINKING CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Frogwares
  2. Wydawca: Bigben Interactive
  3. Gatunek: przygodowa
  4. Platformy: PC, Xbox One, PS4
  5. Data premiery: nieznana

Ukraińskie studio Frogwares – znane najlepiej z serii gier przygodowych z Sherlockiem Holmesem w roli głównej – przedstawiło światu pierwszy gameplay ze swojej nowej produkcji: opartego na twórczości H. P. Lovecrafta przygodowego horroru z otwartym światem The Sinking City (co prawda, parę miesięcy temu pokazano podobny materiał, jednak skupiał się on na wypowiedziach deweloperów, rozgrywki było tam jak na lekarstwo). Zaprezentowane demo zostało przygotowane z myślą o tegorocznych edycjach GDC (Game Developers Conference, ma miejsce w dniach 19-23 marca w Moscone Center w San Francisco) oraz EGX (brytyjskie targi gier, które odbędą się w Birmingham, pomiędzy 20 a 23 września).

Film skupia się na pojedynczym zadaniu, które polega na odnalezieniu zaginionej dziewczyny. Na materiale widzimy, jak protagonista porusza się po tytułowej lokacji (zarówno na piechotę, jak i korzystając z motorówki, przynajmniej do momentu, gdy zostaje ona zniszczona w dość zaskakujących okolicznościach), podnosi przedmioty, rozmawia z bohaterami niezależnymi, a także walczy. Co ważne, pozytywne wrażenie wywiera kluczowa dla tego tytułu ciężka i mroczna atmosfera. Wszytko wskazuje na to, że autorzy wiedzą, w jaki sposób pobudzać wyobraźnię graczy.

The Sinking City zostało zapowiedziane w marcu 2016 roku, niedługo po tym, jak studio Frogwares zrezygnowało z kontynuowania prac nad innym tytułem opartym o prozę Lovecrafta (i stworzony na jej kanwie system RPG): Call of Cthulhu – The Official Video Game, obecnie tworzone przez Cyanide. Produkcja Ukraińców zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Data premiery nie jest na razie znana.

  1. Frogwares zapowiada The Sinking City
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Sinking City

The Sinking City