Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2013, 18:20

autor: Ender

The Sims 4 potwierdzone przez studio Maxis [news zaktualizowany]

Studio Maxis potwierdziło, że na przyszły rok planuje premierę czwartej odsłony serii The Sims, a więc najpopularniejszego na świecie wirtualnego symulatora życia. Gra ukaże się na komputerach PC oraz Mac.

Na oficjalnej stronie Electronic Arts, studio Maxis oficjalnie potwierdziło, że w 2014 roku do sklepów trafi czwarta odsłona serii The Sims. Tytuł ukaże się na komputerach PC oraz Mac. Potwierdzają się tym samym plotki, o których pisaliśmy dziś przed południem. Na razie nie znamy żadnych konkretów na jego temat, ale deweloperzy zapowiadają, że w najbliższych godzinach przedstawią pierwsze oficjalne informacje. Być może dowiemy się wówczas czy producenci zdecydują się na jakieś poważne zmiany w formule gry, które mogą być związane np. z jej funkcjami społecznościowymi lub zabawą wieloosobową.

Aktualizacja:

Electronic Arts opublikowało pierwszą i widoczną poniżej grafikę promocyjną oraz otworzyło oficjalną stronę gry, której treść jest w tej chwili na razie zapisana nieczytelnymi runami. Według przesłanej do redakcji informacji prasowej, The Sims 4 ma rzeczywiście (jak wskazywały na to wcześniejsze plotki) posiadać jakąś formę funkcji sieciowych, pozwalających na interakcje ze znajomymi. Warto przy tym zaznaczyć, że tytuł ma równocześnie umożliwiać także zabawę w trybie offline. Poza tym, twórcy obiecują bardziej intuicyjny interfejs oraz zupełnie nowe narzędzia pozwalające na zarządzanie życiem simów. Więcej szczegółów dotyczących produkcji mamy poznać w najbliższej przyszłości.

Przypomnijmy, że The Sims narodziło się w 2000 roku. Produkcja była pomysłem Willa Wrighta, założyciela Maxis i twórcy cyklu SimCity oraz innych pokrewnych serii z Sim w tytule, które święciły największe sukcesy w latach 90. Niedługo po swoim debiucie, The Sims przerosło popularnością pozostałe gry z katalogu Maxis, stając się fenomenem i jedną z najbardziej dochodowych marek w branży elektronicznej rozrywki. Od przeszło dekady systematycznie ukazują się nowe części cyklu oraz dziesiątki mniejszych i większych dodatków, wzbogacających rozgrywkę o nowe elementy.

  1. Oficjalna strona The Sims 4
  2. Oficjalna strona serii The Sims
  3. Oficjalna strona Electronic Arts