Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2013, 18:52

autor: Hed

Pacific Rim – filmowi Guillermo del Toro będą towarzyszyły gry

Widowiskowy film Pacific Rim doczeka się dwóch adaptacji growych. Pierwsza z nich trafi na pecety i konsole, a druga na urządzenia mobilne. Nowe dzieło reżysera Guillermo del Toro opowiada o starciu ludzkości z gigantycznymi potworami z głębin.

Pacific Rim otrzyma dwie gry wideo.  - Pacific Rim – filmowi Guillermo del Toro będą towarzyszyły gry - wiadomość - 2013-05-06
Pacific Rim otrzyma dwie gry wideo.

Filmowi Pacific Rim, który reżyseruje Guillermo del Toro, będą towarzyszyły dwie gry wideo dystrybuowane cyfrowo. Produkcję na pecety i konsole przygotuje studio Yuke, znane z bijatyk na licencji WWE oraz UFC. Jump Games, drugi deweloper, stworzy tytuł rozgrywający się w tym samym uniwersum na urządzenia mobilne. W sieci pojawiły się obrazki z pierwszego z projektów. Daty premier obu gier pozostają nieznane. Film Pacific Rim wejdzie do kin w czerwcu.

Obrazki pochodzące z gry studia Yuke prezentują walki pomiędzy mechami oraz potworami i opcję zmiany ustawień postaci wraz z systemem poziomów rozwoju. Sugeruje to, że w produkcji może znajdzie się miejsce dla trybu multiplayer. Potwierdzeniem tego wydaje się być wpis poświecony adaptacji Pacific Rim, jaki pojawił się w katalogu australijskiej organizacji przyznającej grom oznaczenia wiekowe. Czytamy w nim, że „odbiór gry może ulec zmianie podczas zabawy online”.

Pacific Rim to film, który zdecydowanie zasługuje na grę. W końcu Guillermo del Toro szykuje opowieść o starciu ludzkości uzbrojonej w gigantyczne roboty z olbrzymimi kosmitami z głębin. Chyba nie trzeba mówić, że taką fabułę bez problemu można przenieść do postaci dynamicznej gry akcji. Pytaniem pozostaje to, czy Yuke będzie w stanie oddać klimat obrazu kinowego, który zapowiada się na jedną z ciekawszych premier tego roku – oczywiście z perspektywy graczy.

Yuke to japoński deweloper, który funkcjonuje w branży od 1993 roku i specjalizuje się w bijatykach na licencji (UFC Undisputed 3, WWE '13) oraz adaptacjach filmowych. Projekt przeniesienia Pacific Rim na pecety czy konsole dobrze wpisuje się więc w jego dotychczasową politykę. Nie zapominajmy, że sam Guillermo del Toro, reżyser Pacific Rim, jest fanem gier i pracuje nad autorskim tytułem – InSANE. Del Toro miał problemy z wydawcą, ale podobno znalazł już nowego partnera.

  1. Oficjalna strona filmu Pacific Rim