Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2021, 20:18

autor: Angelika "NowaGeneracja" Kałdus

The Sims 4: kwietniowa aktualizacja i zapowiedź nowego dodatku

Aktualizacja The Sims 4 z kwietnia 2021 przyniosła kolejne elementy rozgrywki i naprawiła niektóre bugi. Studio Maxis zapowiedziało również nowy dodatek do gry.

W SKRÓCIE:

 • Aktualizacja z 27 kwietnia 2021 zawiera nowe elementy rozgrywki, ale przede wszystkim naprawia większe i mniejsze bugi.
 • W maju pojawi się następna aktualizacja, a w niej m.in. 6 nowych kolorów włosów.
 • Studio Maxis zapowiedziało nowy dodatek i kolekcję The Sims 4 – więcej szczegółów już za parę tygodni.

Kwietniowa aktualizacja The Sims 4 przyniosła dużo kosmetycznych zmian, m.in. nowe fryzury dla dzieci, usunięcie mniejszych i większych bugów czy poprawienie tekstów w grze. Wiemy również, co pojawi się w majowej aktualizacji oraz o nowym dodatku i kolekcji The Sims 4, zapowiedzianych na streamie studia Maxis.

Kwietniowa aktualizacja The Sims 4 – nowości

 • zaktualizowano 2 fryzury i dostosowano je do użycia dla dzieci i małych dzieci;
 • naprawiono bug z wyskakującymi oknami w galerii czy panelem grup towarzyskich, który otwierał się w złej zakładce;
 • poprawiono spójność opisów szkoły i kariery, a także przetłumaczono niektóre opcje debugowania w dodatkach The Sims 4: Śnieżna eskapada i The Sims 4: Uniwersytet;
 • naprawiono bug, który sprawiał, że wysterylizowane kotki miały ruję;
 • simowie wegetarianie nie zjedzą już mięsnych resztek z lodówki, ale za to mogą przygotować sobie hot-dogi przy ognisku;
 • mycie się w deszczu jest możliwe przy niewielkich opadach;
 • w dodatku The Sims 4: Śnieżna eskapada pojawiła się opcja zjazdów o dużej intensywności na trasach o średnim lub eksperckim poziomie trudności;
 • dieta wampirów została zróżnicowana – w menu pojawiły się np. ryby i żaby;
 • bug związany z porzucaniem obowiązków i rozpoczynaniem porządków został naprawiony.

Na streamie Inside Maxis deweloperzy zapowiedzieli również 6 nowych kolorów włosów, które pojawią się w bazowej grze The Sims 4 już w maju. Wraz z nimi gracze otrzymają np. zaktualizowany wygląd fryzury afro, 2 nowe kontury oczu, a nawet – przy dobrych wiatrach – częściowe naprawienie opóźnień w symulacjach. Twórcy nic nie obiecują w tej kwestii, ale proszą użytkowników o wysyłanie plików zapisu do EA Answers HQ, by pomóc w usprawnieniu The Sims 4.

Co jednak ważniejsze, studio zapowiedziało nowy dodatek i kolekcję The Sims 4, których szczegóły zostaną ukazane światu już za parę tygodni. Niektórzy spekulują o pojawieniu się wilkołaków na podstawie tweeta z oficjalnego hiszpańskiego konta The Sims, ukazującego sima z owłosieniem na ręce, czy usuniętej już wiadomości Dave’a Miotke, dewelopera gry. Przesłanki są jednak bardzo naciągane i nie należy przywiązywać do nich większej wagi.

The Sims 4: kwietniowa aktualizacja i zapowiedź nowego dodatku - ilustracja #1
Sim z owłosioną ręką / Źródło: Los Sims, Twitter