Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2022, 08:58

3 DLC do The Sims 4 zapowiedziane; fanom brakuje dużego dodatku

Maxis podzieliło się planami dalszego rozwoju The Sims 4. Na przestrzeni maja i czerwca otrzymamy trzy nowe DLC.

W SKRÓCIE:
  • Maxis zapowiedziało trzy nowe DLC do The Sims 4.
  • Gra otrzyma pakiet rozgrywki oraz dwie kolekcje.
  • Nowa zawartość zostanie wydana na przestrzeni maja i czerwca.

Wiemy już, kiedy możemy spodziewać się nowej zawartości do The Sims 4. Studio Maxis podzieliło się dalszymi planami rozwoju tytułu.

Deweloperzy wyjawili informacje na ten temat w krótkim materiale wideo opublikowanym na Twitterze. Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości otrzymamy trzy nowe DLC.

Fani spekulują

Film udostępniony przez twórców ma zaledwie kilkanaście sekund i przedstawia simkę oglądającą telewizję. Na ekranie pojawia się kilka szybkich scen oraz plansza informująca o przyszłości gry.

Wiemy już, że na przestrzeni maja i czerwca w ręce graczy trafi jeden pakiet rozgrywki (game pack) oraz dwie kolekcje (kit). Niestety nie zdradzono żadnych dodatkowych informacji na ich temat.

Fanom pozostały więc spekulacje, które szybko zalały sieć. Wiele osób wnioskuje po przedstawionych kadrach, stylistyce logo oraz frazie użytej przez twórców (lights out), że nadchodzący pakiet będzie DLC pokroju Nocnego życia do The Sims 2.

Scenariusz ten zdaje się potwierdzać oficjalna strona gry. Możemy na niej przeczytać, że „zabawa zaczyna się po zmroku” oraz „ten sezon sprawi, że zostaniecie do późna”.

Ponadto według niektórych do gry trafi całkowicie nowy świat. Część fanów uważa również, że w The Sims 4 pojawią się wilkołaki. Na ten moment są to tylko luźne przemyślenia – prawdę poznamy w momencie oficjalnej prezentacji nowej zawartości.

Simsy nadal bez dużego dodatku

Powyższe ogłoszenie nie przypadło do gustu wszystkim graczom. Niektórzy fani nie kryją zawodu.

Do gry trafią trzy nowe DLC, lecz żadne z nich nie jest pełnoprawnym i rozbudowanym dodatkiem. Ostatnim rozszerzeniem tego rodzaju była Wiejska sielanka, której premiera odbyła się jeszcze w lipcu 2021 roku.

Dla niektórych jest to zbyt długa przerwa i domagają się publikacji choć jednego dużego dodatku. Jak na razie deweloperzy nie mają jednak takich planów.