Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2021, 08:56

The Settlers - nowi osadnicy zostaną pokazani już wkrótce

Firma Ubisoft w przyszłym miesiącu pokaże The Settlers, czyli wielokrotnie opóźnianą nową odsłonę cyklu. Najpewniej gra będzie mocno różniła się od ujawnionej wcześniej wersji.

W SKRÓCIE:
  1. w przyszłym miesiącu Ubisoft pokaże nową odsłonę The Settlers,
  2. produkcja była wielokrotnie opóźniania i od dawna nie widzieliśmy żadnych nowych materiałów,
  3. gra będzie najpewniej mocno odbiegać od uprzednio ujawnionej wersji,
  4. na oficjalnej stronie ruszyły zapisy na testy.

Mamy dobre wieści dla fanów Osadników. Firma Ubisoft poinformowała, że w przyszłym miesiącu pokaże wreszcie The Settlers, czyli najnowszą odsłonę cyklu studia Blue Byte.

Równocześnie na oficjalnej stronie ruszyły zapisy na testy. Zostaną one zorganizowane na platformach Ubisoft Connect PC oraz Epic Games Store.

Przypomnijmy, że gra ma wyjątkowo wyboisty cykl produkcyjny. Do jej zapowiedzi doszło w sierpniu 2018 roku i wtedy premiera planowana była na jesień 2019 r. Potem ogłoszono przełożenie debiutu na 2020 r. W lipcu ubiegłego roku firma Ubisoft poinformowała jednak o kolejnym opóźnieniu, nie podając przy tym nowego terminu.

Powodem tych wszystkich poślizgów była chęć dopracowania gry. Studio Blue Byte najpewniej jest pod dużą presją, aby dostarczyć produkcję, która spełni wymagania fanów Osadników, gdyż ostatnie dokonania zespołu pozostawiały sporo do życzenia.

The Settlers: Kingdoms of Anteria, które miało połączyć mechanizmy serii z rozbudowanymi elementami RPG, ostatecznie zostało przerobione na Champions of Anteria. Premiera oidbyła się w 2016 roku. Gra spotkała się ze słabym przyjęciem, uzyskując średnią ocen na poziomie 67% według serwisu Metacritic. Projekt nie zachwycił również graczy – na Steamie tylko 49% recenzji użytkowników jest pozytywnych.

Nowe The Settlers zapowiadane było jako powrót do korzeni marki. Pod koniec 2019 roku zorganizowano częściowo otwarte testy, ale ich uczestnikom gra wyraźnie nie przypadła do gustu. Ubisoft anulowało preordery, a produkcja została mocno opóźniona. Według plotek studio Blue Byte musiało gruntownie przerobić całą grę, dlatego zajmuje to tak dużo czasu. To, co zostanie pokazane w przyszłym miesiącu, najpewniej będzie mocno odbiegało od wcześniejszej wersji tego projektu.

  1. The Settlers – strona oficjalna