Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 grudnia 2021, 22:45

autor: Edyta Jastrzębska

2. sezon Wiedźmina miał mieć więcej polskich lokacji

Podczas spotkania z obsadą i twórcami serialu Wiedźmin, które miało miejsce przy okazji wirtualnej premiery drugiego sezonu, Lauren Schmidt Hissrich opowiedziała o planach wykorzystania kolejnych polskich miejsc.

16 grudnia przypada Dzień Wiedźmina, czyli jubileusz historii Geralta z Rivii. Tego samego dnia miał miejsce polski przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka drugiego sezonu Wiedźmina. Przed nim fani mieli okazję obejrzeć wywiady z Andrzejem Sapkowskim, a także obsadą i twórcami serialu. Podczas nich Lauren Schmidt Hissrich podzieliła się informacją, że podobnie jak w pierwszym sezonie, w drugim również planowano wykorzystać polskie miejsca. Niestety, ze względu na pandemiczną sytuację na świecie i utrudnienia związane z przemieszczaniem się nie było to możliwe.

Zamierzaliśmy pokazać więcej polskich lokacji [ale przeszkodziła w tym pandemia – dop. red]. Dlatego cały drugi sezon sfilmowaliśmy w Wielkiej Brytanii. Jednak nie zapomnimy o Polsce w kolejnych sezonach, gdy tylko uwolnimy się od COVID-u.

Podczas tego samego wywiadu obsada została poproszona o opisanie serialu jednym słowem. Według nich 17 grudnia możemy spodziewać się premiery sezonu epickiego, lepszego od poprzedniego. Zobaczymy w nim więcej, będzie bardziej emocjonalny oraz pogłębiony, a wątek rodziny odegra główną rolę.