Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2023, 17:36

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Obsidian przeprasza za remaster The Outer Worlds

The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition jest ostro krytykowane przez graczy, głównie przez słabą optymalizację gry. Obsidian Entertainment przeprosił za stan remastera i ogłosił nadchodzącą aktualizację.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

RPG The Outer Worlds z 2019 roku doczekało się niedawno odświeżonej wersji. Remaster spotkał się z negatywnym odbiorem fanów już przed premierą, przez to, że posiadacze oryginału (oraz obu fabularnych dodatków) muszą za niego dopłacić 38 złotych. Natomiast po debiucie okazało się, że The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition ma większy problem – bardzo słabą optymalizację. Ulepszenie zostało przez to „zbombardowane” negatywnymi ocenami na Steamie.

Niedawno przedstawiciel studia Obsidian Entertainment odniósł się na Reddicie do tej sytuacji i przeprosił za trudności, z jakimi muszą zmagać się posiadacze odświeżonej wersji gry.

Przepraszam za to, że doświadczacie problemów z wydajnością The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo musi być to frustrujące i zapewniam was, że zespół z Private Division pracuje nad jak najszybszym wydaniem aktualizacji. Kiedy będziemy mieć więcej informacji na temat patcha, damy o tym znać.

Na razie nie znamy konkretów związanych ze wspomnianym patchem, ale nie ma wątpliwości, że remaster go potrzebuje. Wielu pecetowych graczy donosi, że nawet na mocnym sprzęcie (np. z kartą RTX 4090) i z zaniżonymi ustawieniami graficznymi The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition ma problem z utrzymaniem stabilnych 30 klatek na sekundę. Wydajnościowe bolączki nie ominęły też wersji konsolowych.

Ponadto przedstawiciel Obsidian Entertainment przypomina, że jeżeli natrafiacie na inne trapiące Was problemy w remasterze, możecie kontaktować się z działem wsparcia poprzez ten link.

The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition oferuje m.in. lepszą grafikę względem oryginału i niewielkie zmiany w rozgrywce. Produkcja zadebiutowała 7 marca na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S oraz PC-tach.

  1. The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition na Steamie