Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 04:40

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Order 1886 - nowa gra twórców serii God of War na PlayStation 4

Firma Sony zapowiedziała grę The Order 1886 - wspólny projekt twórców serii God of War ze studiów Ready At Dawn i Sony Santa Monica. Tytuł otrzymał także klimatyczny trailer.

Na konferencji firmy Sony na E3 ujawniono nowy projekt studia Ready At Dawn, odpowiedzialnego za dwie części serii God of War na handhelda PSP. Pierwsza gra tego dewelopera na konsolę PlayStation 4 to The Order 1886.

The Order 1886 w skrócie:
  • Gra dedykowana konsoli PlayStation 4
  • Akcja osadzona w czasach ery wiktoriańskiej, w Londynie. Historia opowiada o rycerzach starożytnego zakonu, walczącego z różnymi bestiami o losy ludzkości
  • Tytuł tworzony przez dwa studia – Ready At Dawn i Sony Santa Monica

Tytuł otrzymał klimatyczny trailer, do obejrzenia powyżej. Jednocześnie ujawniono, że akcja rozgrywać będzie się w Londynie, w czasach epoki wiktoriańskiej, około 40 lat po rewolucji technologicznej. Graczom przyjdzie stanąć do walki o przyszłość ludzkości, jako jeden z rycerzy starożytnego zakonu. Podczas przygody spotkamy znane, historyczne postacie, jednak całość osadzona będzie w alternatywnym świecie.

Bardzo ważnym aspektem produkcji ma być jej filmowość. Tytuł ma dostarczyć wrażeń, które do tej pory dostępne były jedynie w kinie. W tym celu wykorzystane zostaną różne sztuczki technologiczne i zabiegi artystyczne.

The Order 1886 – gra na PlayStation 4 tworzona przez studio Ready At Dawn i Sony Santa Monica. - The Order 1886 - nowa gra twórców serii God of War na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-06-11
The Order 1886 – gra na PlayStation 4 tworzona przez studio Ready At Dawn i Sony Santa Monica.

Z jednej strony jest to pewne zaskoczenie, ale z drugiej przypominam, że w kwietniu pojawiły się przesłanki na ten temat. Wtedy jednak myśleliśmy, że będzie to projekt studia Guerrilla Games, a teraz okazało się, że Holendrzy nie mają z grą nic wspólnego. Przy pracach pomagają za to członkowie ekipy Sony Santa Monica, którzy znani są, tak samo jak ich partnerzy z Ready At Dawn, z serii God of War, tylko że ich produkcje trafiały na konsole stacjonarne.

The Order 1886 - nowa gra twórców serii God of War na PlayStation 4 - ilustracja #2Ready At Dawn to amerykański deweloper gier wideo założony w 2003 roku. Firma swoją pierwszą produkcję, Daxter, wydała w 2006 roku na handhelda PSP, z którym to studio jest głównie kojarzone. Ostatnią pozycją kalifornijskich twórców jest God of War: Ghost of Sparta z 2010 roku.