Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 20:05

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

The Legend of Zelda: Breath of the Wild na E3 – zwiastun i gameplay

Podczas konferencji firmy Nintendo na tegorocznych targach E3 zaprezentowano zwiastun gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild - kolejnej odsłony kultowej serii, która została zapowiedziana w 2014 roku, ale dotąd nie miała podtytułu. Zademonstrowano również obszerny fragment rozgrywki. Gra trafi na Wii U oraz Nintendo NX.

Fanów kultowego cyklu The Legend of Zelda czekała nie lada gratka na konferencji firmy Nintendo podczas tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles. Oprócz oficjalnego podtytułu produkcji, Breath of the Wild, zademonstrowano pierwszy zwiastun, a także obszerne fragmenty rozgrywki na żywo, opatrzone komentarzem Eijiego Aonumy, producenta rzeczonego tytułu. Oto i rzeczony materiał:

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to niewątpliwie tajemnicza technologia, która pojawia się na początku powyższego gameplaya. Jak nietrudno zauważyć, otwarty świat gry jest naprawdę ogromny, a gracz ma sporo wolności w podejmowanych zadaniach i aktywnościach. Główny bohater, Link, po raz pierwszy w historii cyklu może się wspinać i robić to wyjątkowo swobodnie. W kwestii walki warto zauważyć, że broń traci wytrzymałość w ramach używania jej i w pewnym momencie ulega zniszczeniu – wówczas Link może zabrać broń pokonanych przeciwników. Jeśli z kolei zbierzemy od nich lanie, zdrowie możemy zregenerować wyłącznie przez spożywanie wcześniej przygotowanego posiłku

The Legend of Zelda: Breath of the Wild nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, ale wiemy, że ukaże się na konsolach Nintendo Wii U i Nintendo NX.