Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2022, 20:35

The Last Oricru z datą premiery; szykuje się złota jesień dla fanów Gothica

Nextgenowe (?) RPG od studia z Pragi wkrótce zabierze nas do świata łączącego fantasy z science fiction i przyprawionego sporą dozą wyborów moralnych.

Czesi z praskiego studia GoldKnights długo kazali nam czekać, ale wreszcie ujawnili datę premiery swojego debiutanckiego projektu. The Last Oricru zadebiutuje 13 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Poza tą informacją wydawca gry – Prime Matter – pokazał także nowy zwiastun.

Choć The Last Oricru powstaje od lat, o dziele zespołu z Pragi świat usłyszał dopiero rok temu w trakcie ogromnej prezentacji firmy Koch Media (dziś Plaion).

Twórcy zabiorą graczy do intrygującego świata z pogranicza fantasy i science fiction, którego historię poznamy w ramach fabuły kształtowanej przez decyzje bohatera, związane przede wszystkim z lawirowaniem między różnymi frakcjami. Na planecie Wardenia mamy też znaleźć sporo walki (choć zwykle nie będzie ona jedynym rozwiązaniem, zwłaszcza że pojedynki okażą się wymagające) i okazji do wykazania się sprytem. W tych aspektach dzieło studia GoldKnights budzi silne skojarzenia z Gothikiem. Co jednak ciekawe, to wszystko poznamy samotnie lub w trybie kooperacji dla dwóch osób.

Znacznie później zespół GoldKnights udostępnił demo The Last Oricru, choć to wywołało mieszane reakcje wśród graczy. Od czasu do czasu pojawiały się także kolejne odcinki dziennika dewelopera, w których przybliżono poszczególne elementy gry. Czy razem wyjdzie z nich co najmniej przyzwoita produkcja, przekonamy się za niecałe dwa miesiące.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej