Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2017, 15:54

The Last of Us: Part II zabierze nas do Seattle?

Po dokładnej analizie dostępnych materiałów promocyjnych gry The Last of Us: Part II jeden z użytkowników forum Reddit wysnuł teorię, że miejscem akcji produkcji Naughty Dog będzie miasto Seattle w stanie Waszyngton.

Choć The Last of Us: Part II to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych nadchodzących premier, o samej grze nie wiemy praktycznie nic. Fakt, dostaliśmy dwa wyjątkowo klimatyczne zwiastuny, które jednak zamiast jakichkolwiek odpowiedzi na temat fabuły czy rozgrywki dały nam jeszcze więcej pytań. Studio Naughty Dog na razie bardzo niechętnie ujawnia konkrety na temat kontynuacji hitu z 2013 roku. Z pomocą niecierpliwym graczom przyszli jednak najwierniejsi fani gry, którzy po dokładnej analizie zwiastunów oraz grafik koncepcyjnych ujawnili najbardziej prawdopodobne miejsce akcji The Last of Us: Part II. Wygląda na to, że w następnej odsłonie serii Joel i Ellie trafią do miasta Seattle w stanie Waszyngton.

Jeśli teoria się sprawdzi, Seattle z miejsca narodzin genialnych muzyków przerodzi się w zrujnowane miasto rodem z horroru. - The Last of Us: Part II zabierze nas do Seattle? - wiadomość - 2017-11-05
Jeśli teoria się sprawdzi, Seattle z miejsca narodzin genialnych muzyków przerodzi się w zrujnowane miasto rodem z horroru.

Długi post użytkownika Voldsby (któremu przy okazji gratulujemy spostrzegawczości i nieśmiało sugerujemy karierę detektywistyczną) na forum Reddit wyjaśnia, że niemal wszystkie poszlaki wskazują na tę lokację. Zgadzają się niektóre budynki (np. Buttnick Building i położony niedaleko garaż), wygląd radiowozów, znaki parkingowe, a także oznakowania autostrady I-5, niedaleko której rozgrywa się akcja drugiego zwiastuna. Oprócz tego w trailerach i grafikach koncepcyjnych pojawia się nawet paprotnik zbrojny – roślina spotykana przede wszystkim na zachodzie Stanów Zjednoczonych. Oczywiście dopóki teorii tej nie potwierdzą sami deweloperzy, pozostaje ona w sferze domysłów, jednak liczba zgadzających się ze sobą szczegółów zdecydowanie sugeruje, że coś jest na rzeczy. Jeśli Voldsby ma rację i przedstawione miasto to rzeczywiście Seattle, można spokojnie założyć, że będzie ono jedną z najważniejszych lokacji w grze – pojawia się bowiem we wszystkich materiałach promocyjnych.

Analizie graczy nie umknęły nawet tak małe szczegóły jak odpowiednio odwzorowane znaki parkingowe. - The Last of Us: Part II zabierze nas do Seattle? - wiadomość - 2017-11-05
Analizie graczy nie umknęły nawet tak małe szczegóły jak odpowiednio odwzorowane znaki parkingowe.

Voldsby wziął też pod lupę teorię na temat drugiego zwiastuna, według którego główna bohaterka to Anna – matka Ellie, która zmarła wkrótce po urodzeniu córki. Jak twierdzi, teza ta jest niezbyt prawdopodobna, biorąc pod uwagę wielkość roślinności obecnej w trailerze. „Autostrada stała się praktycznie lasem, z drzewami tak wysokimi, jak budynki, a że taki wzrost zajmuje co najmniej dekadę lub półtora, raczej trudno uwierzyć, by akcja toczyła się w zaledwie kilka lat po wybuchu epidemii” - pisze.

Na potwierdzenie wszystkich tych rewelacji oczywiście jeszcze poczekamy – i to raczej długo, biorąc pod uwagę fakt, że Naughty Dog nie spieszy się z ujawnianiem nowych szczegółów dotyczących swego następnego dzieła. Ale deweloperzy z pewnością mogą się cieszyć z tych spekulacji – udowadniają one bowiem, że w ponad cztery lata od premiery The Last of Us miłośnicy gry nadal są skłonni przeanalizować każdy nowy materiał, byle tylko zdobyć jakiekolwiek informacje na temat kontynuacji.

  1. Teoria użytkownika Voldsby na forum Reddit
  2. Oficjalna strona internetowa cyklu The Last of Us