Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2017, 14:10

Porównanie graficzne Call of Duty: WWII na Xboksie One, Xboksie One X i PlayStation 4 Pro

Kanał Candyland opublikował w serwisie YouTube porównanie graficzne pomiędzy trzema wersjami gry Call of Duty: WWII - na Xboksa One, Xboksa One X (którego premiera wypada w najbliższy wtorek) oraz PlayStation 4 Pro.

Do oficjalnej premiery Xboksa One X pozostały już tylko dwa dni i wielu z nas z pewnością zastanawia się, jak firmie Microsoft wyjdzie eksperyment z nową, mocniejszą wersją już istniejącej konsoli. Kluczową kwestią jest naturalnie to, czy różnica w oprawie wizualnej oraz wydajności rzeczywiście okaże się na tyle duża, by usprawiedliwić dodatkowy, całkiem spory wydatek. Na szczęście z pomocą w tej sprawie przybył niemiecki kanał na YouTube, Candyland, który już teraz opublikował krótkie wideo, przedstawiające porównanie graficzne pomiędzy Xboksem One, Xboksem One X oraz PlayStation 4 na przykładzie wydanego niedawno Call of Duty: WWII.

Jak więc prezentuje się w tym starciu nowa platforma, którą Microsoft zapowiada jako najwydajniejszą konsolę na świecie? Raczej niezbyt imponująco. Naturalnie gołym okiem widać spore różnice pomiędzy grą na zwyczajnym Xboksie One a na jego ulepszonej wersji – większą szczegółowość otoczenia, ostrzejsze tekstury i cienie, ładniejsze oświetlenie i kolorystykę. Są to jednak zmiany na mniej więcej takim poziomie, jak pomiędzy PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro (porównanie tych dwóch platform także możecie zobaczyć na kanale Candyland, pod tym adresem). Z kolei w porównaniu z mocniejszą wersją konsoli od Sony Xbox One X zdecydowanie się nie wyróżnia, a momentami robi nawet nieco gorsze wrażenie.

Oprawa w Call of Duty: WWII na Xboksie One X nie powala na kolana. Może inne gry lepiej wykorzystają dodatkową moc konsoli? - Porównanie graficzne Call of Duty: WWII na Xboksie One, Xboksie One X i PlayStation 4 Pro - wiadomość - 2017-11-05
Oprawa w Call of Duty: WWII na Xboksie One X nie powala na kolana. Może inne gry lepiej wykorzystają dodatkową moc konsoli?

Trzeba jednak pamiętać, że choć Call of Duty: WWII korzysta z rozdzielczości 4K oraz technologii HDR, z pewnością nie wykorzystuje całego potencjału, jaki kryje w sobie Xbox One X, stawiając przede wszystkim na wydajność i płynność rozgrywki (która, wnioskując z dotychczasowych materiałów, wydaje się być bez zarzutu). Bardzo możliwe więc, że inne tytuły, które też wykorzystają dodatkową moc nowej konsoli Microsoftu (a jak zobaczycie na tej liście, wcale ich nie brakuje), zaprezentują się zdecydowanie bardziej efektownie.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli Xbox One X
  2. Recenzja gry Call of Duty: WWII (w przygotowaniu) – udany powrót do korzeni