Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 stycznia 2018, 12:17

autor: Czarny Wilk

The Last Jedi doczekał się godnego rywala. Box Office US (29-31 grudnia)

Choć Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi ponownie okazały się najbardziej kasowym filmem weekendu, dzieląca fanów i zachwycająca krytyków najnowsza odsłona kultowej sagi niemal uległa niespodziewanemu hitowi ostatnich dni - Jumanji.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi po raz kolejny okazały się najchętniej oglądanym filmem minionego weekendu. Tym razem przewaga najnowszej odsłony kultowej space opery nad innymi produkcjami nie była już tak imponująca i zajmujące drugie miejsce Jumanji: Przygoda w dżungli przegrało z nią bardzo nieznacznie. Podium zamknęła trzecia odsłona Pitch Perfect.

Porg nie kryje przerażenia tym, jak szybko Ostatni Jedi doczekał się godnego rywala w Box Office. - The Last Jedi doczekał się godnego rywala. Box Office US (29-31 grudnia)  - wiadomość - 2018-01-02
Porg nie kryje przerażenia tym, jak szybko Ostatni Jedi doczekał się godnego rywala w Box Office.

Star Wars: The Last Jedi w sylwestra oraz poprzedzające go dni zarobił 52,7 mln dolarów – prawie o połowę mniej od 99 milionów zebranych przez film tydzień wcześniej. Wychwalana przez krytyków i dzieląca fanów poprzednich Gwiezdnych wojen produkcja w Stanach zarobiła w sumie 533 miliony dolarów, natomiast wpływy z całego świata przekroczyły już pułap miliarda dolarów. Choć film radzi sobie nieznacznie gorzej od epizodu siódmego, aktualnie jest 7. najlepiej zarabiającym obrazem w USA (Przebudzenie Mocy zajmuje w tym rankingu pierwsze miejsce) oraz 22. na świecie (Przebudzenie Mocy – 3. pozycja).

Po piętach Ostatniemu Jedi depta niespodziewanie udany sequel Jumanji Przygoda w dżungli. Nowa wersja kultowego filmu z Robinem Williamsem z 1995 roku zastąpiła demoniczną planszówkę równie niebezpieczną grą komputerową i okazała się całkiem zabawnym widowiskiem, co przekonało amerykańskich widzów do pozostawienia w kinach 50,4 mln dolarów.

Gwiazdą Jumanji jest Dwayne „The Rock” Johnson. - The Last Jedi doczekał się godnego rywala. Box Office US (29-31 grudnia)  - wiadomość - 2018-01-02
Gwiazdą Jumanji jest Dwayne „The Rock” Johnson.

Co ciekawe, o ile w każdy dzień weekendu Gwiezdne wojny poradziły sobie nieznacznie lepiej od Jumanji, już w pierwszy dzień nowego roku to Welcome to the Jungle było najchętniej oglądanym filmem – obraz zarobił 1 stycznia 16,1 miliona dolarów, podczas gdy na konto Star Wars wpłynęło tego dnia 15,7 mln.

Pitch Perfect 3, zwieńczenie trylogii o przygodach żeńskiego zespołu śpiewającego a capella z Anną Kendrick w roli głównej, zaliczyło jedynie 15% spadek i pozyskało 16,8 miliona dolarów, plasując się na trzeciej pozycji. Obrazowi brakuje już niecałych 4 milionów do przekroczenia pułapu 100 mln dolarów wpływów z całego świata.

Dwa najważniejsze debiuty ostatniego weekendu roku, Wszystkie pieniądze świata oraz Gra o wszystko, uplasowały się odpowiednio na 7 i 13 pozycji amerykańskiego Box Office. Pierwszy z wymienionych to wyreżyserowany przez Riddley’a Scotta i oparty na faktach dramat o porwaniu Johna Paula Getty’ego III oraz desperackich próbach jego matki, starającej się przekonać milionera i dziadka chłopca Jeana Paula Getty’ego do zapłacenia porywaczom okupu. Obraz spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes aktualnie ma 77% pozytywnych recenzji. Premierowy weekend zakończył z wynikiem 5,6 mln dolarów.

Pod niespecjalnie kreatywnym tytułem Gra o wszystko (albo znacznie bardziej intrygującym Molly’s Game) skrywa się również oparty na faktach dramat o Molly Bloom, zawodowej narciarce, która prowadziła najbardziej ekskluzywne nielegalne gry pokerowe świata i stała się obiektem zainteresowania FBI. 81% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes oraz Jessica Chastain i Idris Elba w obsadzie sprawiają, że tytuł wart jest zainteresowania. Limitowana premiera kinowa, ograniczona do 271 kin w Stanach, przyniosła twórcom 2,3 mln dolarów.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy

Łączny przychód w USA

1.

1.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi (Star Wars: The Last Jedi)

52,6 M

517 M

2.

2.

Jumanji: Przygoda w dżungli (Jumanji: Welcome to the Jungle)

50,4 M

170 M

3.

3.

Pitch Perfect 3

16,8 M

63 M

4.

4.

Król rozrywki (The Greatest Showman)

15,6 M

49 M

5.

5.

Fernando (Ferdinand)

11,4 M

53,6 M

6.

6.

Coco

7,5 M

179,9 M

7.

Nowość

Wszystkie pieniądze świata (All the Money in the World)

5,6 M

Nowość

8.

8.

Czas mroku (Darkest Hour)

5,5 M

18,1 M

9.

7.

Pomniejszenie (Downsizing)

4,7 M

17,2 M

10.

9.

Bękarty (Father Figures)

3,8 M

12,9 M