Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2015, 10:48

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The International 2015 - pula turnieju przekroczyła 15 mln dolarów

W Seattle, w dniach 3 – 8 sierpnia odbędzie się kolejna edycja turnieju The International w grę Dota 2. W tym roku pula nagród będzie jeszcze większa niż w 2014 roku (blisko 11 mln dolarów). Dzięki sprzedaży wirtualnego kompendium udało się uzbierać ponad 15 mln dolarów.

The International 2015 - pula turnieju przekroczyła 15 mln dolarów - ilustracja #1
The International 2015 w skrócie:
  • Turniej e-sportowy w grę Dota 2
  • Pula nagród przekracza 15 mln dolarów
  • Odbędzie się w Seattle, w dniach 3 – 8 sierpnia

Na początku czerwca informowaliśmy, że dzięki sprzedaży Kompendium, pula turnieju The International osiągnęła pułap 12 milionów dolarów. Wtedy był to rekord, jeżeli chodzi o sumę nagród w jakichkolwiek zawodach e-sportowych. To wszystko nie ma już jednak znaczenia, gdyż w ciągu niecałego miesiąca stawka wzrosła o kolejne 3 miliony dolarów. W związku z tym pula nagród przekracza już 15 mln dolarów! Wirtualną księgę można kupować dalej, a 25% zysku ze sprzedaży każdego egzemplarza zasila konto turnieju, więc to jeszcze nie koniec. Tak czy siak profesjonalne drużyny grające w Dota 2 będą miały o co walczyć, choć już w zeszłym roku stawka była ogromna i wynosiła blisko 11 mln dolarów, z czego ponad 5 milionów przypadło zwycięzcom – zespołowi Newbee.

W tym roku zmagania odbędą się w Seattle, w dniach 3 – 8 sierpnia. Drużyny, które będą grać o pieniądze i sławę to: Vici Gaming, Evil Geniuses, Team Secret, Invictus Gaming, LGD Gaming, Cloud 9, Team Empire, Virtus Pro, Newbee, Fnatic, Complexity Gaming, EHOME, Natus Vincere, MVP.Hot6ix oraz dwa składy, które wygrają pojedynki zespołów z drugich miejsc w rozgrywkach regionalnych, czyli zdobędą tak zwane „dzikie karty”.

The International 2015 będzie piątą edycją tego turnieju. Premierowa odbyła się w 2011 roku, gdzie pierwsze miejsce i milion dolarów zgarnęła ekipa Natus Vincere. W 2012 roku taką samą nagrodę zainkasowali zawodnicy Invictus Gaming. W 2013 pula nieco wzrosła i Alliance za wygranie zawodów otrzymało około 1,4 miliona dolarów. W zeszłym roku Newbee rozdzieliło pomiędzy swoich graczy ponad 5 milionów dolarów.