Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 grudnia 2012, 09:00

autor: Szymon "Hed" Liebert

The Humble THQ Bundle – ponad 3 miliony dolarów na koncie i poprawa sytuacji THQ na giełdzie

Akcja The Humble THQ Bundle przyniosła już 3,4 miliona dolarów. Paczkę zawierającą takie tytuły jak Darksiders, Company of Heroes, czy Saints Row: The Third, kupiono ponad 600 tysięcy razy. Świetne wyniki przełożyły się na wzrost cen akcji wydawcy.

Ponad 3 miliony na koncie i sporo czasu do końca akcji – sukces The Humble THQ Bundle. - The Humble THQ Bundle – ponad 3 miliony dolarów na koncie i poprawa sytuacji THQ na giełdzie - wiadomość - 2012-12-04
Ponad 3 miliony na koncie i sporo czasu do końca akcji – sukces The Humble THQ Bundle.
The Humble THQ Bundle:
  • Paczka zarobiła już 3,4 miliona dolarów, kupiono ją ponad 600 tysięcy razy
  • Do końca akcji zostało 8 dni i kilka godzin
  • Jej popularność przełożyła się na wzrost cen akcji firmy THQ
  • Wśród osób, które wydały na nią najwięcej widnieją szefowie firmy THQ

The Humble THQ Bundle, paczka gier wydawcy, którą można kupić za dowolną kwotę, przyniosła ponad 3,4 miliona dolarów i sprzedała się 600 tysięcy razy. Tak dobry wynik nie dziwi, bo zestaw zawiera same znane tytuły: Darksiders, Metro 2033, Red Faction: Armageddon, Company of Heroes z dodatkami oraz Saints Row: The Third (po wpłaceniu kwoty wyższej od aktualnej średniej). Ciekawe jest to, że akcja przyczyniła się do widocznej poprawy sytuacji THQ na giełdzie.

Pod koniec listopada za jedną akcję wydawcy trzeba było zapłacić 1,07 dolara. W dniu startu paczki The Humble THQ Bundle cena wynosiła już 1,60 dolara, czyli więcej o jakieś 40%. Trudno oczekiwać, że ta kwota będzie stabilna, co pokazały piątkowe (1,45 dolara) i poniedziałkowe notowania (1,40 dolara). Wydawca przynajmniej odbił się na chwilę od dna, co na pewno pomoże mu w pozostaniu na powierzchni w trudnej sytuacji finansowej, z jaką boryka się od miesięcy.

Inną sprawą jest to, że, jak zauważa serwis GamesIndustry International, czołowymi beneficjentami paczki są przedstawiciele branży oraz zainteresowanej firmy. Najwięcej wydał na nią tajemniczy McJohn, ale zaraz po nim uplasował się Brian Farrell, dyrektor generalny THQ. Swój udział zaznaczył także Jason Rubin, czyli prezes wydawcy, który przeznaczył pieniądze na cele charytatywne. Czołowe miejsca zajmują też przedstawiciele Wargaming.net, Havok i RAD Game Tools.

Akcja Humble Bundle z udziałem THQ po raz kolejny pokazuje, że osoby stojące za tą platformą wiedzą jak przykuć uwagę graczy. Marka zbudowana na paczkach zawierających gry niezależne od dawna dociera do masowego odbiorcy, co pokazują wyniki obecnej edycji. Jak wpłynie ona na branżę gier? Opinie są podzielone - jedni obawiają się ciągłego obniżania cen, inni widzą w tym przyszłość. Na pewno Humble Bundle jeszcze nie raz zaskoczy nas zaskakująco dobrymi ofertami.

The Humble THQ Bundle – ponad 3 miliony dolarów na koncie i poprawa sytuacji THQ na giełdzie - ilustracja #2Humble Bundle to pomysł Jeffa Rosena z Wolfire Games, który został wprowadzony w życie w maju 2010 roku. Szybko okazało się, że graczom podoba się możliwość kupienia zestawu paru tytułów za dowolną kwotę. Projekt doczekał się kolejnych edycji i naśladowców (Indie Gala, Indie Royale, itp.). The Humble THQ Bundle jest jednak pierwszą akcją zorganizowaną we współpracy z dużym wydawcą. Niedawno o sile Humble Bundle przekonali się też deweloperzy ze studia Double Fine.

  1. Oficjalna strona The Humble THQ Bundle