Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2018, 18:28

autor: Góral

The Endless Mission nową grą twórców Never Alone

Wkrótce na PC-tach ukaże się nietypowa gra edukacyjna od twórców platformówki Never Alone. The Endless Mission będzie sandboksową produkcją, w której poprzez eksplorację będziemy zbierali elementy do tworzenia... własnych gier.

Na początku w The Endless Mission będziemy mieszać ze sobą platformówkę, RTS-a i wyścigi. - The Endless Mission nową grą twórców Never Alone - wiadomość - 2018-03-27
Na początku w The Endless Mission będziemy mieszać ze sobą platformówkę, RTS-a i wyścigi.
The Endless Mission w skrócie:
  1. gra edukacyjna z otwartym światem, w której będziemy tworzyć własne produkcje;
  2. ukaże się we wczesnym dostępie na PC-tach latem bieżącego roku;
  3. za tytuł odpowiada studio E-Line Media, znane z platformówki Never Alone.

Studio E-Line Media, które w 2014 roku wypuściło udaną platformówkę Never Alone, zapowiedziało swój kolejny projekt – The Endless Mission. Produkcja ukaże się latem bieżącego roku na PC-tach, ale w ramach wczesnego dostępu. Nie wiadomo, czy w przyszłości pojawi się na innych platformach sprzętowych.

Dobra, ale czym w ogóle będzie zapowiedziana gra? Ma to być sandboksowy symulator tworzenia innych produkcji. Podczas zabawy trafimy do otwartego świata, gdzie będziemy zbierać specjalne kostki z pomysłami, np. kostkę wyścigową czy platformową. Następnie zmieszamy je ze sobą, zyskując dostęp do gotowego dzieła. Jako przykład podano platformówkę 3D z lisem jako głównym bohaterem, którą połączono z rajdami. W gotowym produkcie zwierzak ma się ścigać z samochodami. Poza tym będzie można bardziej angażować się w projekty, zmieniając rozmaite ustawienia i parametry, jak np. szybkość poruszania się postaci, wysokość na jaką mogą skakać itd.

Na starcie otrzymamy dostęp tylko do trzech gatunków – platformówki 3D, strategii RTS oraz wyścigów. Z czasem jednak dojdzie wiele innych – twórcy celują w około 1000 możliwych kombinacji.

The Endless Mission nową grą twórców Never Alone - ilustracja #2

The Endless Mission będzie więc grą edukacyjną, starającą się uczyć poprzez zabawę. Produkcja oferować ma też wciągającą historię. Nie są to chyba słowa rzucane na wiatr, gdyż za fabułę odpowiada scenarzysta Christian Cantamessa, który napisał historię do Red Dead Redemption. Pomaga mu m.in. Richard Elliott pracujący przy nadchodzącym serialu Netflixa Dark Crystal: Age of Resistance.

Na koniec warto jeszcze napomknąć, że The Endless Mission powstaje we współpracy z organizacją Endless Interactive, której celem jest upowszechnianie komputerów, m.in. poprzez prosty system operacyjny Endless OS.

The Endless Mission nową grą twórców Never Alone - ilustracja #3