Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2016, 19:39

The Elder Scrolls Online – darmowy weekend na PlayStation 4 i PC w tym tygodniu

Producenci MMO The Elder Scrolls Online zapowiedzieli, że w ten weekend wszyscy zainteresowani fani RPG-ów będą mogli przetestować za darmo pełną wersję gry. Promocja obejmuje użytkowników zarówno pecetów, jak i konsoli PlayStation 4 (subskrypcja PlayStation Plus nie będzie wymagana).

Nadchodzący gorący okres świątecznych zakupów zachęca wielu deweloperów do organizowania specjalnych promocji przyciągających nowych graczy. W ten weekend będziemy mogli więc na przykład wypróbować za darmo nie tylko Overwatch, ale także The Elder Scrolls Online. Producenci tego MMO zapowiedzieli właśnie, że wszyscy zainteresowani posiadacze pecetów oraz PlayStation 4 będą mogli ściągnąć pełną wersję gry i sprawdzić czy wirtualne uniwersum tytułu odpowiada ich oczekiwaniom. Event rozpoczyna się 16 listopada o godzinie 19.00 (PC) lub 13.00 (PlayStation 4) polskiego czasu, a kończy 21 listopada o godzinie 19.00 (PC) lub 1.00 (PlayStation 4) polskiego czasu. Aby rozpocząć zabawę będziemy musieli ściągnąć ważącego prawie 80 GB klienta tytułu, a także założyć konto gracza. Warto zaznaczyć, że właściciele konsoli nie muszą przejmować się posiadaniem subskrypcji PlayStation Plus, jest ona w tym wypadku niepotrzebna.

W trakcie darmowego weekendu gracze będą mieli dostęp do pełnej wersji gry The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Nie skorzystamy jednak z zawartości licznych płatnych zestawów DLC, oferujących dodatkowe lokacje. Nowicjusze otrzymają jednak za darmo 500 koron, które można wydać na premiowe przedmioty, takie jak kostiumy czy zwierzaki. Stworzoną postać jak i zdobyty ekwipunek będziemy mogli wykorzystać po zakupie pełnej wersji The Elder Scrolls Online. Warto dodać, że zarówno gra jak i DLC będą przecenione w trakcie trwania promocji.

Od ubiegłego roku gra nie wymaga opłacania comiesięcznego abonamentu

The Elder Scrolls Online zadebiutowało w sklepach w 2014 roku. Jego akcja rozgrywa się w uniwersum The Elder Scrolls i umożliwia wzięcie udziału w wydarzeniach mających miejsce na 1000 lat przed tymi przedstawionymi w The Elder Scrolls V: Skyrim. Tytuł powstawał przeszło 7 lat i przez pierwszy rok funkcjonowania wymagał od graczy opłacania comiesięcznego abonamentu. Chłodne przyjęcie produkcji sprawiło jednak, że deweloperzy porzucili ten model biznesowy, jak również wprowadzili szereg zmian do modelu zabawy. Zaowocowały one w 2015 roku wydaniem poprawionej i rozszerzonej edycji Tamriel Unlimited, która trafiła także na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Po zakupie gry mamy nieograniczony dostęp do całej jej podstawowej zawartości. Możemy jednak zdecydować się także na zakup wciąż publikowanych pojedynczych dodatków lub wykupienie opcjonalnej subskrypcji, oddającej w nasze ręce wszystkie DLC.

  1. Oficjalna strona internetowa The Elder Scrolls Online