filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 maja 2024, 14:02

The Acolyte nie zatrzyma się na 1 czy 2 sezonach? Showrunnerka zdradziła, ile części nowego serialu Star Wars chce stworzyć

Jak wygląda przyszłość The Acolyte? Showrunnerka nowego serialu Star Wars zdradziła, ile sezonów chciałaby zrealizować.

Źródło fot. The Acolyte, Leslye Headland, Disney+, 2024
i

W czerwcu będzie miała miejsce premiera nowego serialu z uniwersum Star WarsThe Acolyte. Produkcja zabierze nas do dość odległych czasów, gdyż jej akcja rozgrywa się 100 lat przed Mrocznym widmem. Poznamy w niej nowych bohaterów, jak grana przez Carrie-Anne Moss Indara czy Sol, w którego wciela się Lee Jung-Jae.

The Acolyte zadebiutuje na Disney+ z dwoma pierwszymi odcinkami dopiero 4 czerwca, ale to nie przeszkodziło showrunnerce, Leslye Headland, w rozmowie z Colliderem podzielić się planami na przyszłość serialu, które okazują się spore, ponieważ wychodzą nawet poza 2. sezon.

To moja wymarzona praca. Mówię o trzech sezonach, bo mam nadzieję, że pozwolą mi to zrobić. Ale gdybym mogła pstryknąć palcami [i spełnić swoje marzenie], to byłaby moja praca do emerytury. Właściwie nie mogę sobie wyobrazić wyższego szczytu kreatywności lub kariery niż praca nad Gwiezdnymi wojnami. Zatem jestem naprawdę zadowolona. Tak naprawdę nie muszę robić nic innego.

Jak więc widzicie, twórczyni The Acolyte chce co najmniej trzech sezonów, aby móc realizować się w swojej wymarzonej pracy. Z pewnością ten serial ma potencjał na dalszy rozwój, ponieważ jego akcja rozgrywa się podczas złotej ery Jedi, kiedy byli u szczytu swoich możliwości, więc możliwości na różne historie jest całkiem sporo.

Entuzjazm twórczyni nastraja pozytywnie, ponieważ pokazuje jej zapał do własnego dzieła oraz całego uniwersum Star Wars, co jest ważne, gdy pracuje się nad uwielbianą na całym świecie marką. Na razie jednak przed nami premiera dopiero 1. sezonu The Acolyte, więc na razie przekonajmy się, co na teraz przygotowała dla nas Headland ze swoją ekipą, a na wieści o kolejnych odsłonach musimy jeszcze trochę poczekać.

Przypomnijmy jeszcze, że akcja The Acolyte rozgrywa się w czasach Wielkiej Republiki. Serial przybliży przebieg śledztwa w sprawie tajemniczego morderstwa, które może być powiązane z użytkownikami Ciemnej strony Mocy.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej