Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 kwietnia 2020, 14:52

autor: Aquma

Teoria: superbohaterów Marvela zastąpią źli Avengers

Youtuberzy odpowiedzialni za kanał The Film Theorists wysnuli ciekawą hipotezę. Sugerują oni, że Marvel może planować wprowadzenie do swojego kinowego uniwersum grupy złych Mścicieli – tzw. Dark Avengers.

Teoria: superbohaterów Marvela zastąpią źli Avengers - ilustracja #1
Dark Avengers w MCU?

Youtuberzy z kanału The Film Theorists przedstawili ciekawą teorię dotycząca przyszłości Marvel Cinematic Universe. Ich zdaniem w tzw. IV fazie Marvel może wprowadzić zupełnie nowy zespół postaci, które będą bardziej superzłoczyńcami niż superbohaterami. Mowa o tzw. drużynie Thunderbolts, która w komiksach z czasem przemieniła się w… Dark Avengers.

Internauci wysnuwają takie wnioski łącząc kilka postaci i wydarzeń, związanych m.in. z generałem Thunderboltem Rossem (po raz pierwszy pojawił się w The Incredible Hulk, a potem miał pomniejsze role w wielu innych produkcjach z MCU – w komiksach jest tzw. Red Hulkiem) oraz Czarną Wdową. Co ciekawe, teoria zakłada, że Natasha Romanov, którą widzieliśmy na ekranie w filmie Avengers: Koniec gry była tak naprawdę zupełnie inną osobą. Film poświęcony tej postaci, który miał pojawić się w kinach z początkiem maja (premiera została przesunięta w związku z pandemią koronawirusa) będzie ważniejszy niż nam się wydaje – właśnie dlatego, że stanie się wprowadzeniem w zupełnie nowy wątek fabularny.

Czy w tych przypuszczeniach kryje się jakieś ziarno prawdy? Trudno powiedzieć. Na pewno w Czarnej Wdowie zobaczymy nawiązania do innych filmów Marvela i różnych elementów kinowego uniwersum. Być może będą to jedynie mało ważne easter eggi, dodane ku uciesze fanów. Ale nie da się wykluczyć, że scenarzyści chowają asa w rękawie.

  1. Marvel Cinematic Universe – strona oficjalna