Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 kwietnia 2020, 15:00

autor: AlexB

Powstaną kolejne kinowe filmy z klockami LEGO

Wytwórnia Universal zawarła pięcioletnią umowę z firmą LEGO. Na jej mocy powstaną kolejne kinowe produkcje wykorzystujące licencję popularnych duńskich klocków.

W SKRÓCIE
  1. Universal przez najbliższe pięć lat będzie produkowało kinowe filmy wykorzystujące markę LEGO.
  2. Wcześniej licencję na wykorzystanie duńskich klocków miało Warner Bros.

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników LEGO. Popularne klocki wciąż będą pojawiały się na kinowych ekranach. Jak podaje serwis Deadline, Universal podpisała z duńską firmą pięcioletnią umowę, na mocy której będzie mogła stworzyć filmy wykorzystujące tę rozpoznawalną markę zabawek. Porozumienie podpisali Donna Langley, prezes Universal Filmed Entertainment Group, oraz Jill Wilfert, szefowa działu rozrywki LEGO Group.

Powstaną kolejne kinowe filmy z klockami LEGO - ilustracja #1
Wiemy już, jak do tematu LEGO jeśli chodzi o filmy kinowe podeszło Warner Bros. Jak zrobi to Universal?

Przypominamy, że do tej pory prawa do tworzenia filmów kinowych wykorzystujących markę LEGO miała wytwórnia Warner Bros. Przygotowane przez nich kinowe animacje obracające się wokół duńskich klocków zarobiły na całym świecie przeszło miliard dolarów. To liczba całkiem przyzwoita, lecz jeśli przyjrzymy się wynikom poszczególnych produkcji to dojrzymy, że dwie ostatnie – LEGO Ninjago: Film oraz LEGO Przygoda 2 – mogą być uznawane za rozczarowania jeśli chodzi o box office. Niewykluczone, że właśnie z ich powodu wytwórnia Warner Bros. ostatecznie nie zdecydowała się na przedłużenie umowy licencyjnej. W konsekwencji od końcówki ubiegłego roku trwała rywalizacja między kilkoma studiami o przejęcie praw. Od jej początku faworytem było Universal, które, jak już wiemy, ostatecznie podpisało umowę. Jest to raczej dobry wybór. Należy bowiem pamiętać, że do tej firmy należy między innymi DreamWorks Animation, czyli twórcy takich hitów, jak Shrek, Madagaskar czy Kung Fu Panda. Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie kryje sama Wilfert. Cytując jej słowa:

Zaangażowanie wytwórni Universal w unikalne opowiadanie historii z wykorzystaniem różnych metod sprawia, że jest ona idealnym partnerem dla LEGO Group w tym nowym etapie tworzenia filmów. Donna (Langley – przyp. red.) i cały zespół Universal podzielają nasze podejście i wyobraźnię i nie możemy się doczekać, by zrealizować naszą wspólną wizję.

Jak podaje Deadline, prawa do wszystkich postaci, które do tej pory pojawiły się w filmach LEGO Przygoda oraz LEGO Batman, pozostały przy Warner Bros. Wygląda zatem na to, że Universal będzie musiał się nieco napracować, by stworzyć własne uniwersum. Wytwórnia ta posiada jednak pewne marki, które z powodzeniem mogłaby wykorzystać w kinowych klockowych animacjach. Mowa tu chociażby o Parku Jurajskim, który zresztą już nie raz był łączony z LEGO. Chodzi tu zarówno o fizycznych zestawach, jak i grach komputerowych oraz telewizyjnych serialach LEGO Jurassic World: Tajna wystawa i LEGO Jurassic World: Legenda wyspy Nublar.

  1. Oficjalna strona Universal Pictures
  2. Oficjalna strona LEGO