Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 11:12

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Te kraje w ETS2 wyglądają jak z PlayStation 1. Mapa pokazuje, gdzie konieczne są poprawki

Niektóre kraje w ETS2 wyglądają gorzej niż pozostałe. Można ten problem naprawić modami, chociaż gracze i tak chcieliby, aby to podstawowa gra prezentowała się przyzwoicie.

Grafika w Euro Truck Simulator 2 nigdy nie miała powalać z nóg, w końcu chodzi tu głównie o kierowanie ciężarówką. Są jednak w tej grze takie kraje, którym zdecydowanie przydałby się wizualny tuning.

Z jakością mogło być lepiej

Gracz pepeJAM69 stworzył mapę, mającą zobrazować to, jak aktualnie mają się poszczególne kraje w ETS2. Skala zaczyna się od poziomu PlayStation 1 Quality, czyli najniższego, a idzie aż do High Quality/Full Rework, którym oznaczone zostały najlepiej wyglądające obszary.

Te kraje w ETS2 wyglądają jak z PlayStation 1. Mapa pokazuje, gdzie konieczne są poprawki - ilustracja #1

Źródło: Reddit

Jak widać, najgorszymi pod względem graficznym regionami są Wielka Brytania, Holandia oraz Belgia, które oznaczone zostały czerwienią. Zaraz po nich znajduje się grupa niskiej jakości, do której zalicza się Polska, Słowacja, Węgry i Czechy. Najlepszą z najgorszych opraw graficznych mają z kolei Norwegia, Szwecja i Dania.

W najlepszym stanie znajdują się aktualnie Portugalia, Hiszpania i Austria. Poza tym sporo europejskich krajów nie znajduje się jeszcze w grze (lub są w trakcie reworku), więc ciekawe, czy przy okazji DLC West Balkans mapa zyska trochę więcej zieleni.

UK jest ponure, ale nie aż tak

Gracze ETS2 zgadzają się ze stworzoną przez użytkownika mapą. Najbardziej oberwało się Wielkiej Brytanii, która graficznie nie otrzymała prawie żadnych poprawek od wydania UK Truck Simulator w 2010 roku.

Wielka Brytania potrzebuje reworka. Nie da się tam jeździć. To naprawdę smutne, że przenieśli wszystko z UK Truck Simulator. Mam nadzieję, że to przerobią – napisał Googlemonster10.

Ilekroć jeżdżę po UK, to od razu jestem przygnębiony ukształtowaniem terenu i szarością w ETS2. Nawet jadąc na wschód jest bardziej „kolorowo” niż w UK – napisał autor posta.

Chłopaki z ProMods wykonali kawał dobrej roboty, sprawiając, że obszary „PS1” wyglądają znacznie lepiej. SCS musi wziąć się do roboty. Te wszystkie drogie DLC, które sprzedają, nie wystarczą, żeby sfinansować przerobienie Beneluxu i UK? Minęło ile, 10 lat, a one wciąż są nietknięte – napisał hcollector.

Tu ponownie wchodzi temat ProMods, czyli projektu, który nie tylko poprawia graficznie obecne już w ETS2 obszary, ale dodaje do gry nowe. Więcej na temat modyfikacji możecie przeczytać na jej oficjalnej stronie.

  1. Euro Truck Simulator 2 – poradnik do gry
  2. Oficjalna strona SCS Software