Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2022, 10:48

autor: Adrian Werner

Disney Dreamlight Valley ma urok czasów młodości, to nowy hit Xbox Game Pass

Debiut Disney Dreamlight Valley we wczesnym dostępie można uznać za udany. Produkcja wyraźnie przypadła graczom do gustu.

Przedwczoraj we wczesnym dostępie zadebiutowała gra Disney Dreamlight Valley, czyli hybryda gry przygodowej i symulacji, w której możemy zakosztować życia w idyllicznej dolinie zamieszkanej przez słynne postacie z filmów Disneya i studia Pixar. Po kilkudziesięciu godzinach od premiery można już pokusić się o stwierdzenie, że projekt spełnił pokładane w nim nadzieje.

Ciepły odbiór Disney Dreamlight Valley

Przypomnijmy, że produkcja trafiła na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X/S i PlayStation 5.

  1. Gra ukazała się we wczesnym dostępie i serwisy internetowe nie wystawiają jej na razie finalnych ocen. Wstępne noty są jednak wysokie: w przypadku God is a Geek to 90/100, Hobby Consolas – 83%, a Multiplayer.it – 80%.
  2. Na Steamie 93% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny odbiór gry”.
  3. Produkcja osiąga także dobre wyniki sprzedaży na Steamie. W chwili pisania tej wiadomości edycja Ultimate zajmuje czwarte miejsce na liście globalnych bestsellerów serwisu, a wydanie standardowe znajduje się na szóstej pozycji.
  4. Rekord aktywności gry na Steamie, ustanowiony wczoraj wieczorem, wynosi 6197 osób bawiących się równocześnie.
  5. Taki wynik nie przyprawia o zawrót głowy, ale jest dobry, biorąc pod uwagę fakt, że jest to rzadki przypadek gry, która w wersji 1.0 wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, ale obecnie we wczesnym dostępie trzeba zapłacić za nią 107,99 złotych (lub 301 zł w przypadku edycji Ultimate) Tym samym obecnie grają w nią tylko bardzo oddani miłośnicy Disneya, a większość zainteresowanych czeka na premierę pełnej wersji.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Na wyniki gry na Steamie bez wątpienia mocno wpływa także fakt, że Disney Dreamlight Valley równolegle dostępne jest również w ramach abonamentu Game Pass, zarówno na PC, jak i na konsolach.

  1. Oficjalna strona fgry
  2. Disney Dreamlight Valley na Steamie

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

E3 2021