Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2020, 12:55

autor: AlexB

Takie gry robi się w Roblox. Loot Battlegrounds prezentuje się całkiem profesjonalnie

Ekipa Game Legion wykorzystała grę Roblox do stworzenia własnej sieciowej produkcji, noszącej nazwę Loot Battlegrounds. W tym osadzonym w świecie fantasy tytule opartym o tryb battle royale można bawić się od dzisiaj.

Roblox jest jedną z tych gier, które pozwalają wyżyć się twórczo. Umożliwia ona bowiem tworzenie własnych produkcji – niektóre z nich są skromne, inne potrafią być całkiem imponujące. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć Loot Battlegrounds, opracowaną przez ekipę Game Legion. Dziś pozycja ta ma swoją premierę. Poniżej możecie obejrzeć jej zwiastun.

W ramach zabawy w Loot Battlegrounds wylądujemy w świecie fantasy, a konkretnie na arenie zwanej Magic Island pełnej zamków, wiosek, wielkich grzybów, malowniczych zakątków i innych rzeczy kojarzących nam się z fantastyką. W takim otoczeniu przyjdzie nam rywalizować z innymi graczami w formacie battle royale, czyli do ostatniej żywej osoby na stale zacieśniającej się planszy. Zwycięstwo zagwarantują nam różne bronie (miecze, łuki i topory), pancerze i inne znajdźki, które - podobnie jak w Fortnite czy Playerunknown's Battlegrounds - są rozrzucone po mapie.

Rozpoczynając rozgrywkę w Loot Battlegrounds, należy pamiętać, że mamy do czynienia z pierwszą wersją pozycji. Możemy się spodziewać, że twórcy będą w przyszłości rozwijać swoje dzieło, dodając do niego nowe bronie czy elementy kosmetyczne, które będzie można na przykład kupić za walutę Robux (zdobywaną za pomocą prawdziwych pieniędzy, w ramach regularnych dostaw po dołączeniu do tzw. Klubu Budowniczych bądź sprzedając swoje twory).

Przypominamy, że Roblox (a co za tym idzie również Loot Battlegrounds) jest dostępne w modelu free-to-play na PC, Xboksie One oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Z innych ciekawych wieści dotyczących tej produkcji, 1 grudnia wystartowało w niej specjalne wydarzenie inspirowane powieścią Ready Player Two, czyli kontynuacją książki Ready Player One autorstwa Ernesta Cline’a, którą w 2018 roku zekranizował Steven Spielberg. Więcej szczegółów na temat eventu znajdziecie w tym miejscu.

  1. Roblox - oficjalna strona