Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2024, 16:08

autor: Zuzanna Domeradzka

Tak mógłby wyglądać polski interfejs Switcha. Rysław postanowił zainspirować Nintendo

Większość gier Nintendo, a także konsole japońskiej firmy, nie wspiera języka polskiego, chociaż są szanse na to, że wkrótce się to zmieni. Zobaczcie, jak mógłby wyglądać interfejs Switcha w naszym rodzimym języku.

Źródło fot. Nintendo
i

Bardzo niewiele gier wydawanych na konsole firmy Nintendo jest tłumaczonych na nasz rodzimy język. Ba, nawet urządzenia tego japońskiego giganta od lat nie oferują polskiego interfejsu. Switch, który miał premierę w 2017 roku, nie jest wyjątkiem od reguły, mimo że zyskał w Polsce wielu miłośników.

Nadzieje na to, że Nintendo w końcu zauważyło potencjał polskiego rynku i będzie chciało tłumaczyć swoje gry oraz oprogramowanie na nasz język, mogło rozbudzić niedawne ogłoszenie o pracę. Na razie nie wiemy, czym dokładnie zajmowałby się taki pracownik, ale wnioski nasuwają się same.

Ryszard „Rysław” Chojnowski, zawodowo zajmujący się translacją gier, najwyraźniej liczy na wprowadzenie przez japońską firmę języka polskiego, gdyż udostępnił prztłumaczony fragment menu ustawień systemowych konsoli Nintendo Switch. To, jak mógłby prezentować się taki interfejs, możecie zobaczyć poniżej.

Sam Rysław twierdzi, że tą grafiką chciał „zainspirować” Nintendo. Wydaje się jednak, że firmie nie brakuje inspiracji, a raczej motywacji.

Choć o wprowadzeniu nowego języka do Switch można raczej jedynie pomarzyć, nie jest wykluczone, że jego nadchodzący następca położy większy nacisk na polską lokalizację. Kto wie, czy większe odsłony serii Mario, The Legend of Zelda lub Pokemon rzeczywiście nie będą wkrótce oferować naszej rodzimej wersji językowej?

Jak widać, są osoby zaintrygowane takim tłumaczeniem. Jeśli natomiast interesuje Was nie tylko kwestia Nintendo, ale również polskich lokalizacji w ogóle, zachęcam do zapoznania się z wywiadem, który nasza redakcja przeprowadziła w zeszłym miesiącu z Rysławem.