futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 7 maja 2024, 09:28

Zapowiedź Switcha 2 jeszcze w tym roku fiskalnym. Jest oficjalne oświadczenie Nintendo

W końcu pojawiło się oficjalne oświadczenie Nintendo w sprawie następcy Switcha. Dyrektor generalny korporacji, Shuntaro Furukawa, ogłosił, czego możemy się spodziewać w nadchodzących miesiącach.

Źródło fot. Andrew M; Unsplash.com; 2019
i

Kończy się czas, gdy informacje dotyczące następcy Switcha pochodziły głównie z plotek. W serwisie X dyrektor generalny Nintendo Shuntaro Furukawa wydał oświadczenie i z treści jasno wynika, że w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się dokładnych wieści o kolejnej konsoli japońskiej firmy. Nie stanie się to jednak na najbliższym Nintendo Direct.

Nintendo w końcu przedstawi konkrety dotyczące Switcha 2

W oświadczeniu Shuntaro Furukawa ogłosił, że zapowiedź następcy Nintendo Switcha będzie miała miejsce jeszcze w obecnym roku fiskalnym (trwającym od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2025 r.). Jednocześnie zaznaczył, że wydarzenie nie odbędzie się w trakcie czerwcowego Nintendo Direct, które skupi się na prezentacji gier na Switcha, które trafią do sprzedaży w drugiej połowie 2024 roku kalendarzowego.

Nintendo przedstawiło również raport za rok fiskalny 2024 (zakończony 31 marca). Wynika z niego, że praktycznie na każdym możliwym polu Nintendo zanotowało wzrosty względem poprzedniego okresu rozliczeniowego. Firma przewiduje jednak, że w trwającym rok fiskalnym odnotuje straty. Porównując wszystkie regiony ze sobą, największym rynkiem dla Nintendo są obie Ameryki, a potem Europa. Japonia znalazła się dopiero na trzecim miejscu.

Raport pokazuje również, że osoby kupujące Nintendo Switch robią to ciągle dla gier ekskluzywnych. Spośród 31 tytułów, których sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy w roku fiskalnym 2024, aż 20 to gry na wyłaczność. Wśród nich znalazły się:

  1. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (20,61 mln sprzedanych egzemplarzy);
  2. Super Mario Bros. Wonder (13,44 mln egz.);
  3. Mario Kart 8 Deluxe (8,18 mln egz.);
  4. Nintendo Switch Sports (3,51 mln egz.).

Prawdopodobnie nikogo to nie dziwi, ale w czasach, gdy ekskluzywność zdaje się powoli zanikać, Nintendo pokazuje, iż regularne rozbudowywanie biblioteki gier potrafi napędzać sprzedaż oraz liczbę graczy, ponieważ od kwietnia 2023 do marca 2024 roku Nintendo Switch zaliczyło rekordową roczną liczbę aktywnych użytkowników (123 miliony). Przy łącznej liczbie sprzedanych konsol (141,32 milionów) pokazuje to, że jak już ktoś kupił Switcha, to w zdecydowanej większości regularnie z niego korzysta. Przyszłość pokaże, czy taka sama sytuacja spotka następcę tej konsoli.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej