Praktycznie od momentu ogłoszenia prac nad sequelem znanej strzelanki pierwszoosobowej, o nazwie Half-Life 2, zespół Valve Software wyraźnie mówił o przygotowywaniu Xbox-owej wersji omawianego tytułu. Tymczasem, na stronach zachodniego serwisu Puget Sound Business Journal pojawiła się informacja zaprzeczająca powyższym zapowiedziom.
Krzysztof Bartnik
9 czerwca 2003 17:53
Wszyscy entuzjaści gatunku FPS z niecierpliwością czekają na rynkowy debiut drugiej części Half-Life, który nastąpi najprawdopodobniej wraz z inauguracją roku szkolnego 2003/2004. Tymczasem firma Valve uchyliła rąbka tajemnicy w sprawie specjalnego pakietu edytorskiego, przeznaczonego dla twórców modyfikacji.
Radosław Grabowski
21 maja 2003 15:32
Pierwszy publiczny pokaz długo oczekiwanego sequela Half-Life zostanie zorganizowany już za trzy dni w Los Angeles, podczas targów Electronic Entertainment Expo. Do prezentacji wykorzystany będzie komputer PC, wyposażony w kartę graficzną, zbudowaną w oparciu o procesor Radeon 9800 Pro i zawierającą 256 MB pamięci.
Radosław Grabowski
11 maja 2003 10:44
Powyższy tytuł mówi chyba wszystko. Dziś pojawiły się bowiem prawdziwe screeny prezentujące ten tytuł - nie są to żadne kiepskiej jakości skany z gazet, tylko pełnoprawne zrzuty z enginu gry. Zainteresowanych, a jak mniemam tych nie brakuje, zapraszam do odwiedzenia naszej galerii.
Przemysław Bartula
9 maja 2003 07:59
Po latach ciszy niedawno, tak znienacka, zespół Valve Software miło zaskoczył graczy szczegółami dotyczącymi drugiej części Half-Life’a i jego rychłą premierą (30 września). Nie trzeba też było długo czekać by w ślad za tymi rewelacjami pojawiły się kolejne, tym razem związane z Team Fortress 2, tytułem przyrównywanym już do Duke Nukem Forever - ot czekamy na niego tylko sześć lat.
Przemysław Bartula
6 maja 2003 09:07
Obszerna zapowiedź oraz galeria nigdzie nie publikowanych do tej pory obrazków z Half Life 2 – oto niespodzianka, jaką przygotowali dla nas redaktorzy w trzecim numerze polskiej edycji GameStara.
Janusz Burda
5 maja 2003 13:35
Wszyscy wielbiciele Day of Defeat - popularnej modyfikacji do gry Half-Life - oczekujący pojawienia się jego komercyjnej wersji, mogą już śmiało odliczać dni, jakie pozostały do premiery. Otóż autorzy ze studia Valve Software podali właśnie, że proces tworzenia rzeczonego tytułu został zakończony (status "gold") i całość trafia do tłoczni.
Krzysztof Bartnik
23 kwietnia 2003 07:41
Jeżeli ostatnie, należy przyznać dość niejednoznaczne, zapowiedzi pierwszych artykułów opisujących „Half-Life 2” w zagranicznych pismach Edge oraz PC Gamer nie przekonały Was do tego, iż ów tytuł jest obecnie produkowany, to wszelkie Wasze wątpliwości rozwieją okładki kolejnych zachodnich czasopism oraz oficjalne oświadczenie zespołu Valve Software...
Przemysław Bartula
22 kwietnia 2003 08:47
Licomp Empik Multimedia Press Release
8 kwietnia 2003 10:17
Jeden z zachodnich serwisów internetowych poinformował, że Namco jest w trakcie przygotowywania gry Counter-Strike w wersji na automaty.
Fajek
3 kwietnia 2003 16:22
Potencjał drzemiący w nowym 64-bitowym dziecku firmy AMD zaczynają coraz wyraźniej dostrzegać producenci gier. Po zapowiedzeniu przez Digital Extremes i Epic Games 64-bitowej wersji gry Unreal Tournament 2003, teraz zespół Valve Software ogłosił, iż już wkrótce wypuści dedykowany serwer najpopularniejszej sieciowej zespołowej gry akcji Half-Life: Counter-Strike zoptymalizowany specjalnie pod kątem 64-bitowych procesorów AMD Opteron.
Przemysław Bartula
10 marca 2003 09:20
Jak zapewne się orientujecie, od paru ładnych miesięcy ważą się losy Vivendi Publishing, części koncernu Vivendi odpowiedzialnego za wydawanie gier, książek, komiksów, itp. Do niedawna było już co najmniej kilka propozycji zakupu Vivendi przez różne firmy, jednak jej rynkowa wartość jest na tyle duża, iż wchłonięcie jej przez inna firmę z tego segmentu wydaje się być niemożliwe. Jednak jak już zdążyliśmy się przekonać, to co jest niemożliwe dla innych jest wykonalne dla Microsoftu. Teraz zastanówmy się spokojnie, jakie implikacje mogą powstać po zakupie (jeśli do niego dojdzie) Vivendi przez Microsoft. Weźcie głęboki oddech...
Fajek
23 stycznia 2003 12:21
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zespół Valve Software udostępnił wczoraj do pobrania wersję beta 2.0 systemu dystrybucji plików Steam, za pomocą której można pobrać wersję beta nowej wersji 1.6 popularnego Counter-Strike’a. Niestety wkrótce po owym wydarzeniu zespół Valve Software poinformował, iż cała operacja udostępniania bety została czasowo wstrzymana, w związku z problemami wydajnościowymi, tj. totalnym zapchaniem 500-megabitowych łącz do serwerów. W chwili obecnej poszukiwani są chętni, którzy będą hostować system Steam.
Przemysław Bartula
17 stycznia 2003 09:17
Jutro ma się pojawić nowa wersja v.1.6 popularnego moda do Half-Life’a, już w dniu wczorajszym mogliśmy się zapoznać z szeregiem ogólnych informacji dotyczących wprowadzanych zmian, dziś zaś zespół Valve Software zaserwował nam, kompletną listę usprawnień, podzieloną na trzy części, tj.: Changes/Additions, New/Changed CVARS oraz Bug Fixes. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z pełną wersją tej wiadomości.
Przemysław Bartula
15 stycznia 2003 09:27
16 stycznia, czyli w najbliższy czwartek Valve planuje rozpocząć kolejną fazę testów systemu dystrybucji plików - Steam 2.0. Jednym z elementów tych testów będzie udostępnienie najnowszej, oznaczonej numerem 1.6 wersji beta popularnego Counter-Strike’a.
Janusz Burda
14 stycznia 2003 09:39
Na kartach aktualnego wydania czasopisma Official Xbox Magazine można odnaleźć nieoficjalną informację, dotyczącą drugiej części gry Half-Life. Sequel owej ekstremalnie popularnej pozycji z gatunku FPS miałby zostać udostępniony tylko użytkownikom platform PC i Microsoft Xbox. Zatem posiadacze Sony PlayStation 2 i Nintendo GameCube byliby pozostawieni na przysłowiowym lodzie.
Radosław Grabowski
11 stycznia 2003 14:14
Agencja Reuters donosi, iż radny amerykańskiego miasta Los Angeles nazwiskiem Dennis Zine wezwał do rozpoczęcia policyjnego dochodzenia, celem zbadania poziomu bezpieczeństwa w tamtejszych kawiarniach internetowych. Głównym powodem są wczorajsze zajścia, które miały miejsce w lokalu o nazwie NetStreet przy okazji zmagań turniejowych w Half-Life: Counter-Strike.
Radosław Grabowski
7 stycznia 2003 13:02
Sieć zaatakowały świeże informacje na temat zbliżającego się Counter-Strika tym razem oznaczonego numerkiem 1.6. Mianowicie w nowej odsłonie CS pojawi się tarcza balistyczna!
Grzegorz Kuczkowski
6 stycznia 2003 09:37
Światło dzienne ujrzała finalna wersja Sven Co-op 2.0 – MOD’a do nieśmiertelnego Half-Life’a, który pozwala między innymi na przejście oryginalnej gry w trybie cooperative.
Janusz Burda
17 września 2002 00:34
Twórcy gry Half-Life, zespół Valve Software, po skomercjalizowaniu Counter-Strike’a zainteresowali się kolejnym modem do swojego „nieśmiertelnego” dzieła. Tym razem skierowali swoją uwagę na Day of Defeat, modyfikację rozgrywającą się w realiach II wojny światowej, stworzoną przez kilku zapaleńców i wciąż zdobywającą coraz więcej zwolenników wśród graczy. Jak na razie obydwa zespoły oficjalnie zapowiedziały współpracę nad przyszłym rozwojem Day of Defeat. Czyżbyśmy mieli doczekać się kolejnej wersji pakietu Half-Life: Generation zawierającej nowego komercyjnego moda?
Tomasz Pyzioł
7 lipca 2002 14:58