Microsoft Ostatnie wiadomości 180

Microsoft definitywnie zrywa z Javą w 2004 roku

Microsoft - potentat w dziedzinie oprogramowania, autor systemu Windows oraz firma znana wszystkim z licznych praktyk monopolistycznych, podał do wiadomości, że w roku 2004 przestanie wspierać język programowania Java i nie będzie on więcej zawarty w systemach operacyjnych Windows.

Przemysław Bartula

19 czerwca 2002 09:08

Microsoft definitywnie zrywa z Javą w 2004 roku

Poradnik: Neverhood

Wprawdzie Neverhood ma już dobre klika lat, jednak do dziś jest to gra, którą warto zobaczyć a nawet przejść. Dlatego też dla wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu nie mieli okazji ukończyć dzieła firmy Dreamworks publikujemy dokładny opis przejścia.

Fajek

18 czerwca 2002 12:56

Poradnik: Neverhood

Beta testy Age of Mythology

Jeszcze dzisiaj rozpocznie się pierwsza faza otwartych beta testów Age of Mythology, strategii czasu rzeczywistego tworzonej przez zespół Ensemble Studios, twórców bestsellerowej serii Age of Empires. Autorzy gry poszukują aż 10 tysięcy osób chętnych do przetestowania ich dzieła.

Janusz Burda

17 czerwca 2002 09:54

Beta testy Age of Mythology

Microsoft bierze się za piratów

Dotychczas Microsoft, jako jedna z nielicznych korporacji software’owych, nie przejmował się specjalnie zabezpieczeniami swoich produktów. Jedynym zabezpieczeniem wszystkich wersji MS Windows czy MS Office były numery seryjne (tzw. klucze), które z łatwością można było znaleźć na wielu internetowych stronach z serialami i crackami. Również najnowsze dziecko Microsoftu - Windows XP nie sprawiało dotychczas piratom kłopotu. Sytuację tą ma zmienić Service Pack 1...

Tomasz Pyzioł

12 czerwca 2002 19:21

Microsoft bierze się za piratów

Zapowiedź Impossible Creatures

Impossible Creatures to najnowsza trójwymiarowa strategia czasu rzeczywistego autorstwa grupy Relic Entertainment - ludzi odpowiedzialnych między innymi za stworzenie słynnego i wielokrotnie nagradzanego Homeworld’a. Czy i tym razem uda im się zaskoczyć nas czymś ciekawym?

Janusz Burda

4 czerwca 2002 12:27

Zapowiedź Impossible Creatures

Metal Gear Solid 2 - film

Kilka dni temu firma Konami poinformowała, że wyda jeden ze swoich największych hitów z konsoli Playstation 2 na PC oraz Xbox’a. Mowa o Metal Gear Solid 2: Substance. Tymczasem już dziś możemy oglądnąć film pochodzący z wersji PC.

Fajek

28 maja 2002 15:53

Metal Gear Solid 2 - film

„Kochamy Microsoft ale ... robimy gry dla Sony”

Kilkukrotnie większa sprzedaż PS2 niż Xbox’a to jeden z powodów dla którego Microsoft przegrywa z Sony jeżeli chodzi o wyłączność nowych ciekawych gier na swoją platformę.

Janusz Burda

28 maja 2002 10:24

„Kochamy Microsoft ale ... robimy gry dla Sony”

Halo BĘDZIE na platformę PC!

Od wieku miesięcy informacje dotyczące Halo w wersji na PC, pojawiają się w Internecie wzbudzając niemałe zamieszanie. Sęk w tym, iż raz jest informacja, że gry na tą platformę nie będzie, innym razem, że jednak będzie a jeszcze innym, że wyjdzie już za kilka tygodni bo jest ukończona. Pojawiła się kolejna informacja o produkcie firmy Bungie i to w dodatku na ich oficjalnym forum. Brzmi ona mniej więcej tak: „Halo BĘDZIE na platformę PC/Mac!”.

Fajek

27 maja 2002 09:50

Halo BĘDZIE na platformę PC!

MechWarrior 4: Mercenaries - powrót do świata Battle Tech, tym razem w roli najemnika

Na dobrą sprawę światła dziennego nie ujrzały jeszcze dwa niedawno zapowiedziane dodatki do gry MechWarrior 4: Vengeance, tj. Clan Mech Pak i Inner Sphere Mech Pak, a firma Microsoft zapowiedziała nową grę z tej serii sygnowaną nazwą MechWarrior 4: Mercenaries.

Przemysław Bartula

21 maja 2002 09:39

MechWarrior 4: Mercenaries - powrót do świata Battle Tech, tym razem w roli najemnika

Halo 2 na targach E3??!

Któż nie słyszał o Halo: Combat Evolved, dzisiejszym ucieleśnieniu idealnej gry akcji. Przepiękna grafika, wartka akcja, niesamowity engine fizyczny, wymieniać można by długo. Lecz, niestety pomimo tego, iż gra wyszła na konsolę Xbox już kilka miesięcy temu to nadal trwa batalia o to, by Halo ukazało się także na PC. Firma Microsoft twierdzi, że Halo na pewno nie zostanie wydane na PC, nadzieja setek fanów jednak pozostaje. Cóż, może to co nie udało się z Halo uda się z Halo 2, które według nieoficjalnych doniesień ma zostać zaprezentowane w wersji na Xboxa na targach E3 (w tym tygodniu), a wydane już w grudniu 2002 roku.

Przemysław Bartula

20 maja 2002 09:07

Halo 2 na targach E3??!

Microsoft na E3

Prawie każdy większy wydawca poinformował o tym, jakie tytuły zaprezentuje na rozpoczynających się za kilka dni targach E3. Poniżej zestawienie gier, które zobaczymy dzięki firmie Microsoft.

Fajek

18 maja 2002 00:59

Microsoft na E3

Dungeon Siege Benchmark

O tym, iż Dungeon Siege ma wręcz prześliczną grafikę wiedzą wszyscy Ci, którzy mieli kontakt z tą grą. Jej zaawansowany silnik graficzny i jego możliwości w dziedzinie wyciskania z naszych kart graficznych, procesorów i pamięci, ostatnich rezerw mocy dostrzegli też ludzie z serwisu ExtremeTech i zrobili benchmark oparty na Dungeon Siege. Jeżeli chcecie sprawdzić co potrafi wasz komputer to zapraszam do naszego działu Pliki, gdzie już znajduje się Dungeon Siege Benchmark.

Przemysław Bartula

16 maja 2002 09:15

Dungeon Siege Benchmark

Recenzja: Dungeon Siege

Czyżby najbardziej znana gra „action-rpg” (pseudo-rpg?), została pokonana? Czy Diablo 2 nie dzierży już prymatu w gatunku hack’n’slash? Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy faktycznie tak się stało, zapraszam do zapoznania się z recenzją gry Dungeon Siege.

Fajek

13 maja 2002 10:30

Recenzja: Dungeon Siege

Microsoft radzi – jak zoptymalizować i przyspieszyć komputer

Uwielbiasz wyśrubowane graficznie gry, a szczególnie sztandarowy symulator lotu firmy Microsoft - Microsoft Flight Simulator 2002? Twój komputer nie wyrabia z przeliczeniem tych wszystkich danych? Temperatura w obudowie przekracza 60 stopni? Wujek Dobra Rada radzi - sprzedaj samochód oraz meble i kup nowy komputer, albo.........skorzystaj ze specjalistycznych porad firmy Microsoft.

Przemysław Bartula

10 maja 2002 09:05

Microsoft radzi – jak zoptymalizować i przyspieszyć komputer

Microsoft kupuje Nintendo

Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja o tym, że SEGA będzie produkowała gry dla Xbox’a. Wczoraj jednak okazało się, że nie tylko SEGA, gdyż Microsoft ma zamiar kupić… Nintendo!

Fajek

28 kwietnia 2002 12:21

Microsoft kupuje Nintendo

Demo Dungeon Siege

Jest! Ściągajcie, bo warto. Gra pojawi się w sklepach już niedługo, zapewne nie będzie tania więc skorzystajcie z okazji i zapoznajcie się z tą zdecydowanie ponadprzeciętną grą zanim podejmiecie decyzję. Dlaczego ponadprzeciętną? Ano ...

Wojciech Antonowicz

20 kwietnia 2002 02:49

Demo Dungeon Siege

„Dungeon Siege” - wielka premiera już 28 kwietnia

Dungeon Siege to najnowsza gra firmy Microsoft nawiązująca do takich przebojów jak seria Diablo czy Baldurs Gate. Łączy w sobie elementy gry zręcznościowej i fabularnej.

Fajek

19 kwietnia 2002 16:34

„Dungeon Siege” - wielka premiera już 28 kwietnia

Microsoft obniża cenę Xbox'a!

Microsoft obniżył cenę Xbox’a w Europie do poziomu 299€. Czyżby niebezpiecznie niska sprzedaż tej maszynki na starym kontynencie wpłynęła na podjęcie tak radykalnych kroków ze strony producenta Windows? „Oczywiście, że nie!” – twierdzą przedstawiciele Microsoftu.

Fajek

18 kwietnia 2002 11:25

Microsoft obniża cenę Xbox'a!

Halo bije rekordy sprzedaży

Kolejna dziś wiadomość pochodząca z firmy Microsoft dotyczy „Halo: Combat Evolved”, gry akcji/TPP, na którą czekają chyba wszyscy posiadacze PC-tów, lubujący się w dynamicznej akcji, wybuchach i pięknej grafice. Niestety nie chodzi tu o premierę gry na PC, a o liczbę w jakiej „Halo” sprzedało się na konsolę Xbox. W chwili obecnej to ponad milion egzemplarzy, a to oznacza, że „Halo: Combat Evolved” stała się grą, która najszybciej w historii konsol osiągnęła milionową sprzedaż.

Przemysław Bartula

9 kwietnia 2002 08:52

Halo bije rekordy sprzedaży

Dungeon Siege w sklepach!

Czekaliśmy, czekaliśmy, no i się w końcu doczekaliśmy. Firma Microsoft poinformowała, że najnowsza produkcja zespołu Gas Powered Games - „Dungeon Siege”, trafiła do zachodnich sklepów.

Przemysław Bartula

9 kwietnia 2002 08:48

Dungeon Siege w sklepach!

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl