Gry wchodzące w skład serwisu Xbox Live Arcade rzadko mogą się pochwalić rezultatami sprzedaży na poziomie pudełkowych wersji światowych hitów. Nie dotyczy to jednak strzelaniny Shadow Complex, która bez większego wysiłku uzyskała miano najszybciej sprzedającej się produkcji XBLA dla pojedynczego gracza. W pierwszym tygodniu nabyło ją 200 tysięcy osób.
Piotr Doroń
1 września 2009 09:45
Firmy Epic Games oraz Microsoft podzieliły się informacjami na temat daty premiery specjalnej edycji strzelaniny Gears of War 2. Poznaliśmy również ostateczny kształt zestawu Gears of War 2: Game of the Year Edition, który będzie nie lada gratką dla osób dotąd nie należących do szczęśliwych posiadaczy drugiej odsłony przygód Marcusa Feniksa.
Piotr Doroń
27 sierpnia 2009 08:30
Wszystko wskazuje na to, że Microsoft podjął rękawicę rzuconą przez Sony i między producentami konsol rozpoczyna się rywalizacja na obniżanie cen. Xbox 360 w wersji Elite od 30 sierpnia będzie kosztował 299 dolarów.
Maciej Śliwiński
23 sierpnia 2009 10:30
Gamescom 2009 ruszył już pełną parą. Tysiące gier oraz dziesiątki deweloperów rozpoczęli wszelkie starania by przyciągnąć uwagę zwiedzających oraz dziennikarzy. Po wczorajszej konferencji Sony wiemy już, że w ciągu najbliższych godzin możemy spodziewać się praktycznie wszystkiego. Tym razem prezentujemy asy, które wyciągnął z rękawa kolejny gigant elektronicznej rozrywki. Przed Wami relacja z konferencji Microsoftu.
Michał Zieliński
19 sierpnia 2009 12:07
Nad graczami z Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej zbierają się ciemne chmury. Po zapowiedziach podniesienia wyspiarskich cen, jakimi karmili nas w ostatnich tygodniach wydawcy (w tym m.in. Activision Blizzard wypowiedziami Bobby’ego Koticka), przyszła pora na innego giganta – mianowicie, koncern Microsoft. Podwyżka miałaby dotknąć przede wszystkim konsolę Xbox 360 w wersji Arcade.
Piotr Doroń
18 sierpnia 2009 11:25
Niewiele brakowało, by Alan Wake zyskał podobną (nie)sławę, co Duke Nukem Forever. Wyczekiwana przez legiony gorączkujących graczy gra nie mogła się doczekać ostatecznej daty premiery i ciągle słyszeliśmy, że do szczęśliwego końca brakuje jeszcze sporego kawałka czasu. Tym milej jest mi napisać, co następuje: deweloping Alana Wake'a został zakończony, pozostało jedynie szlifowanie.
Filip Grabski
17 sierpnia 2009 19:55
Gry utrzymane w konwencjach horroru są może zbyt popularne, jednak kilka z nich na stałe zapisało się w historii elektronicznej rozrywki. Czy zapowiadany od lat Alan Wake dołączy do tego panteonu? Ciężko powiedzieć, ale po obejrzeniu najnowszego materiału można nabrać przekonania, że tak.
Michał Zieliński
17 sierpnia 2009 13:44
Szwajcarka Natacha Gachnang, jedna z najlepszych kobiet wśród kierowców wyścigowych, ogłosiła rozpoczęcie współpracy przy promocji gry Forza Motorsport 3, która ukaże się tej jesieni wyłącznie na konsolę Xbox 360.
Microsoft Polska Press Release
4 sierpnia 2009 17:37
Firma Turn 10 ujawniła amerykańską datę premiery swojej najnowszej produkcji, czyli oczekiwanej przez fanów wyścigów Forzy Motorsport 3. Gra pojawi się w Stanach Zjednoczonych 27 października na Xboksie 360. Wydawcą jest naturalnie Microsoft. W podstawowej wersji tytułu znajdzie się przeszło 400 samochodów i ponad 100 tras. Co zobaczymy w edycji kolekcjonerskiej?
Szymon Liebert
28 lipca 2009 08:11
W miniony weekend w sieci pojawił się nowy filmik z przeznaczonej wyłącznie na X360 gry Alan Wake. Zwiastun pochodzi wprost z dopiero co zakończonych targów Games-Con i po raz pierwszy pokazuje nam obszerne fragmenty rozgrywki. Głównego bohatera możemy oglądać w akcji przez ponad cztery minuty.
Marek Grochowski
27 lipca 2009 13:06
Swego czasu w sieci krążyła informacja, jakoby John Carmack, twórca marek Wolfenstein, Doom i Quake, chciał opatentować koncepcję pierwszoosobowej strzelaniny. Szczęśliwie idea ta bardzo szybko została zaniechana, lecz nie uchroniło to nas przez innymi, równie nieciekawymi pomysłami. Przykładem jest najświeższy patent przyznany przez amerykański Urząd Patentowy koncernowi Microsoft.
Piotr Doroń
21 lipca 2009 19:44
Mimo że od premiery minęło już sporo czasu, Gears of War 2 ciągle potrafi wzbudzić zainteresowanie. Oczywiście w dużej mierze odpowiada za to sam Cliff Bleszinski, który w umiejętny sposób nieustannie promuje swoje ukochane dziecko. Tym razem kontrowersyjny deweloper odkrył rąbka tajemnicy krążącej wokół nadchodzącego Gears of War 2: All Fronts Collection.
Michał Zieliński
21 lipca 2009 11:30
Przed tegorocznymi targami E3 pojawiły się doniesienia, że Microsoft pracuje nad przenośną konsolą ZuneX, tymczasem podczas imprezy w Los Angeles koncern całkowicie pominął temat handhelda, skupiając się w zamian na projekcie Natal. Nie znaczy to jednak, że sprawa mobilnego urządzenia została definitywnie pogrzebana.
Marek Grochowski
21 lipca 2009 09:40
W kilka dni po tym, jak świat obiegła wiadomość, że debiut Alana Wake’a na pecetach wcale nie jest taki pewny, studio Remedy Entertainment potwierdziło to, czego użytkownicy komputerów osobistych obawiali się najbardziej. Nadchodzące połączenie gry akcji z survival horrorem ukaże się najpierw na konsoli Xbox 360 – podał serwis DigitalSpy.
Marek Grochowski
15 lipca 2009 13:53
Dosłownie kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje na temat PeCetowej wersji Alan Wake, a właściwie jej braku „w najbliższym czasie”. Tym razem na temat całej tej sprawy wypowiedział się Sam Lake, główny scenarzysta wspomnianej produkcji studia Remedy Entertainment. Niestety, jego słowa nadal nie przynoszą pocieszenia właścicielom komputerów osobistych.
Maciej Myrcha
12 lipca 2009 21:32
Jak zapewne dobrze wiecie, Forza Motorsport 3 autorstwa Turn 10 będzie bezpośrednią rywalką dla Gran Turismo 5, opracowywanego przez studio Polyphony Digital. Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli pierwszej z wymienionych firm można wywnioskować, że rywalizacja przebiegnie jednak tylko na kilku polach.
Piotr Doroń
10 lipca 2009 12:43
Ubiegłoroczna akcja Summer of Arcade, w ramach której Microsoft udostępnił za pośrednictwem Xbox Live Arcade szereg hitowych produkcji, okazała się wielkim sukcesem. Wystarczy wspomnieć, że XBLA odnotowało wówczas aż 67% wzrost sprzedaży (w stosunku do wakacji 2007 roku, kiedy to akcja nie była organizowana). Istnieje spora szansa, że tegoroczne Summer of Arcade spotka się z równie ciepłym przyjęciem.
Piotr Doroń
10 lipca 2009 11:11
Po licznych pytaniach ze strony zainteresowanych graczy, jeden z pracowników zespołu Remedy Studios potwierdził poniedziałkowe informacje o tym, że jego firma aktualnie koncentruje wszystkie wysiłki na ukończeniu i wypuszczeniu na rynek Alan Wake w wersji dedykowanej konsoli Xbox 360. Tym samym wydanie na PC zostało odłożone...
Przemysław Bartula
8 lipca 2009 08:05
Fiński magazyn o grach Pelaaja miał okazję odwiedzić studio Remedy po raz pierwszy od czterech długich lat. Z wywiadu przeprowadzonego z twórcami dowiedzieliśmy się kilku informacji o najnowszej produkcji dewelopera, którą jest oczywiście Alan Wake. Zaskoczeniem może być to, że podobno Remedy prowadzi rozmowy z Microsoftem jedynie w kwestii wydania gry na Xboksa 360. A co z pecetami?
Szymon Liebert
6 lipca 2009 13:47
Ninja Blade – produkcja firmy FromSoftware stanowiąca alternatywę dla serii Devil May Cry i Ninja Gaiden – była dotąd tytułem ekskluzywnym, dostępnym wyłącznie na konsolę Xbox 360. Z informacji rosyjskiego wydawcy Noviy Disk wynika jednak, że jesienią bieżącego roku dzieło zostanie wydane również na PC.
Piotr Doroń
25 czerwca 2009 11:30