Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2022, 12:53

Szykuje się świetny rok dla Rainbow Six: Siege; Ubisoft ujawnia plany rozwoju gry

Ubisoft przedstawił plany dalszego rozwoju Rainbow Six: Siege. Siódmy rok wsparcia wprowadzi wiele nowości.

W SKRÓCIE:
  • Siódmy rok wsparcia Rainbow Six: Siege wprowadzi do gry czterech nowych operatorów i trzy mapy.
  • W grze pojawi się również strzelnica oraz stały tryb arcade, a rozgrywki rankingowe dotkną zmiany.
  • Twórcy postarają się również skuteczniej walczyć z toksycznymi zachowaniami graczy.

Rainbow Six: Siege ma już swoje lata, lecz nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie powinno więc dziwić, że Ubisosft nie przestaje rozwijać swojej produkcji.

Francuscy deweloperzy podzielili się z graczami informacjami na temat nowości, jakie trafią do gry w trakcie siódmego roku wsparcia. Na fanów będą czekać nowi operatorzy, mapy oraz złożony system przeciwdziałania toksycznym zachowaniom.

Nowi operatorzy i mapy

Siódmy rok wsparcia Rainbow Six: Siege został podzielony w tradycyjny sposób na cztery sezony. Każdy z nich wiązać się będzie z określonymi nowościami.

  • Sezon 1: Azami – operatorka defensywna z Japonii, a także nowa mapa obejmująca teren ekskluzywnego klubu w Irlandii. Do gry na stałe trafi również tryb Team Deathmatch.
  • Sezon 2: operator z Belgii oraz nowa mapa osadzona w Grecji i stworzona z myślą o trybie Team Deathmatch.
  • Sezon 3: operator z Singapuru oraz nowa mapa, o której niestety nic jeszcze nie wiemy.
  • Sezon 4: operator z Kolumbii.

Strzelnica i zmiany w rozgrywkach rankingowych

Oprócz operatorów i map poszczególne sezony dostarczą innych nowości. Mamy tu przede wszystkim na myśli strzelnicę, która trafi do gry w momencie rozpoczęcia drugiego sezonu. Sprawdzicie na niej, która broń pasuje do Waszego stylu gry.

Sezon trzeci wprowadzi zaś zmiany w rozgrywkach rankingowych. Gracze nie będą już musieli brać udziału w dziesięciu meczach, które określą poziom ich umiejętności.

Zamiast tego wszyscy zaczną od najniższego możliwego poziomu. Następnie w ramach kolejnych rozgrywek będą piąć się w rankingu.

Z kolei sezon czwarty wprowadzi do gry na stałe tryb Arcade. Jego wariant będzie zmieniany co tydzień.

System reputacji

Deweloperzy zapewnili również, że ważnym jest dla nich, by gracze cieszyli się rozgrywką pozbawioną toksycznych zachowań. W realizacji tej wizji pomóc ma rozwój rozbudowanego systemu reputacji.

Mechanizm ten ma być ulepszany na przestrzeni czterech sezonów. Na początku twórcy postarają się zwiększyć skuteczność wykrywania griefingu oraz celowego rozłączania się, a tym samym psucia rozgrywki innym graczom.

W sezonie drugim do gry trafi nowy system karania graczy, którzy nagminnie uprzykrzają życie innym, ostrzeliwując swoich sojuszników. Osoby te będą musiały borykać się z odwróconym friendly fire, który obowiązywać będzie przez więcej niż jedną rozgrywkę.

Sezon trzeci pozwoli na raportowanie toksycznych zachowań graczy podczas oglądania powtórek. Do gry trafi również system punktów reputacji. Na jego podstawie w sezonie czwartym deweloperzy zaczną przyznawać graczom kary oraz nagrody.

Szykuje się świetny rok dla Rainbow Six: Siege; Ubisoft ujawnia plany rozwoju gry - ilustracja #1
Źródło: Ubisoft

Oczywiście każdy kolejny sezon wiązać się będzie z wieloma zmianami w balansie oraz aktualizacjami mającymi na celu wyeliminowanie z gry bugów.

Nawet nie biorąc ich jednak pod uwagę, łatwo zauważyć, że będzie to naprawdę dobry i pełen nowości rok dla fanów Rainbow Six: Siege.