Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2022, 13:26

Vampire Survivors nie przestaje zaskakiwać; gra z nowym rekordem aktywnych graczy

Vampire Survivors nadal cieszy się wyjątkową popularnością. Gra zanotowała kolejny rekord aktywności graczy na Steamie.

W SKRÓCIE:
  • Vampire Survivors z kolejnym rekordem aktywności graczy.
  • Wczoraj w produkcję grało jednocześnie ponad 77 tysięcy osób.
  • Ma to prawdopodobnie związek z publikacją nowej aktualizacji.

Vampire Survivors nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Gra zanotowała właśnie kolejny rekord pod względem liczby jednocześnie aktywnych graczy na Steamie.

Jak można zauważyć w serwisie SteamDB, wczoraj w produkcję dewelopera poncle grało w tym samym momencie ponad 77 tysięcy osób. To o około 6 tysięcy więcej niż tydzień temu, gdy zanotowano poprzedni rekord.

Powodem wzrostu liczby graczy jest prawdopodobnie opublikowana przedwczoraj aktualizacja. Najnowszy patch o numerze 0.2.13 wprowadził do gry kolejną postać, która najwyraźniej wzbudziła spore zainteresowanie graczy.

Duży wpływ na wyniki Vampire Survivors ma z pewnością viralowość tytułu. Produkcja cieszy się dużą popularnością między innymi na Twitchu, gdzie transmisje z rozgrywek oglądane są przez dziesiątki tysięcy graczy.

Co dalej z Vampire Survivors?

Jeśli następne aktualizacje będą nadal wzbudzać zainteresowanie graczy, to możemy spodziewać się kolejnych rekordów na Steamie. Twórca Vampire Survivors zapowiedział już patch 0.3.0, który wprowadzi do gry wiele nowości.

Aktualizacja ta wzbogaci produkcję o dodatkową planszę, niespotykanych wcześniej przeciwników, a nawet nową mechanikę, o której na razie nic nie wiemy. Update zadebiutuje w najbliższy weekend.