Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2020, 16:17

autor: Entelarmer

Szczęśliwy headshot z CS:GO zachwycił społeczność

Co zrobić, kiedy wpadka w Counter-Strike: Global Offensive skutkuje nieprawdopodobnym zwycięstwem? JaX148 postanowił pochwalić się swoim przykładem w serwisie Reddit. Efekt? Ponad 17 tysięcy polubień.

Szczęśliwy headshot z CS:GO zachwycił społeczność - ilustracja #1
Niektórzy gracze Counter Strike: Global Offensive są w czepku urodzeni.

Co by nie mówić o grach wieloosobowych, rywalizacja z innymi graczami potrafi dostarczyć nie mniejszych wrażeń niż dobrze napisany scenariusz. Oczywiście największe emocje wzbudzają niespodziewane i często nieprawdopodobne wyczyny, po których mamy wrażenie, że wyczerpaliśmy zapas szczęścia na kolejny miesiąc. Do takich można zaliczyć akcję uwiecznioną przez użytkownika JaX148, która podbiła serwis Reddit w ostatnich dniach. W chwili pisania tego tekstu filmik z Counter-Strike: Global Offensive zdołał zebrać ponad 17 tysięcy polubień.

Luckiest kill you will ever see. from r/GlobalOffensive

Nagranie pokazuje koniec rundy na mapie Vertigo, z JaX148 po stronie antyterrorystów. Przy życiu pozostał tylko on oraz jeden terrorysta, który jeszcze nie podłożył bomby. Zamiast podążyć najbardziej oczywistą ścieżką, użytkownik zdecydował się wyjrzeć zza kontenera na krawędzi dachu, by wziąć przeciwnika z zaskoczenia. Tyle że w trakcie wykonywania tego sprytnego manewru JaX148 zrobił o krok za daleko i zaczął spadać z budynku. Nim jednak przekroczył „magiczną linię” natychmiastowego zgonu, udało mu się oddać szybką serię w kierunku terrorysty i jakimś cudem zaliczyć trafienie w głowę przez balustradę. To wystarczyło do zabicia przeciwnika i wygraniu rundy – niecałe 2 sekundy przed tym, jak gra uznała, że grawitacja zrobiła swoje i uśmierciła JaX148.

Szczęśliwy headshot z CS:GO zachwycił społeczność - ilustracja #2
Nie zawsze zasługujemy na zwycięstwo, ale - jak mówi popularny cytat e-sportowy – „bierzemy to” (w oryg. „we take those”).

Jeśli kiedykolwiek graliście w którąkolwiek odsłonę Counter-Strike’a, zapewne wiecie, że nawet strzelanie w ruchu to często nie najlepszy pomysł. To jednak nic przy celności (czy raczej jej braku) w trakcie skoku lub, jak w tym przypadku, lotu. Widać to zresztą na samym nagraniu – pociski latają we wszystkie strony i trafienie przeciwnika wydaje się graniczyć z cudem. Trudno się więc dziwić, że JaX148 określił swój nieprawdopodobny „headshot” mianem „najszczęśliwszego fraga, jakiego kiedykolwiek zobaczycie”.

Rzecz jasna – zgodnie z regułami Internetu – szybko znalazły się osoby, które uznały za stosowne wyprowadzić użytkownika z błędu. Jedna z nich zamieściła link do innego nagrania z Vertigo. Tym razem obserwujemy Don Haciego (znanego insidera) jako terrorystę masakrującego przeciwny zespół. Najwyraźniej tak bardzo wystraszył tym jednego z antyterrorystów, że ten postanowił ratować się… skokiem z budynku. Haci jednak był zawzięty i rzucił się za wrogiem z dachu. W powietrzu oddał strzał z AWP, i to bardzo celny, na nieszczęście dla głowy spadającego antyterrorysty.

Pojedynczy strzał Haciego był z pewnością bardziej szczęśliwy sam w sobie, niemniej była to tylko sztuka dla sztuki i de facto poniżenie już pokonanego wroga. Jeśli brać pod uwagę rezultat, trafienie w głowę w desperackiej, przegranej sytuacji wypada uznać za większy uśmiech losu.

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive