Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2016, 21:45

autor: luckie

Świeży gameplay z Outlast 2 prosto z gamescomu

W sieci pojawił się kilkunastominutowy gameplay z dema gry Outlast 2, pokazywanego odwiedzającym trwające właśnie targi gamescom 2016. Satanistyczny kult, ofiary z ludzi i psychodeliczne wizje – twórcy ze studia Red Barrels nie boją się mocnych uderzeń.

Jedną z mocniej wyczekiwanych obecnie gier, szczególnie przez miłośników klimatów grozy, jest Outlast 2, kontynuacja udanego survival horroru FPP z 2013 roku. Przy okazji pierwszego Outlasta niezależne studio Red Barrels dowiodło, że horrory tworzyć potrafi, nic więc dziwnego, że jego następca – który notabene zapowiada się jeszcze mroczniej – wzbudza tyle emocji. Oczywiście dwójki po prostu nie mogło zabraknąć na trwających właśnie targach, w związku z czym w sieci pojawił się kilkunastominutowy zapis rozgrywki z Outlasta 2 prosto z gamescomu 2016, opublikowany przez serwsi GamesRadar:

Powyższe nagranie prezentuje sam początek gry, łącznie z minimalistycznym wprowadzeniem, w którym poznajemy pobieżnie małżeństwo reporterów, odgrywających główną rolę w tej historii, oraz zalążek tajemnicy, jaką skrywać ma fabuła. Outlast 2 rozpoczyna się od katastrofy śmigłowca, w wyniku którego bohater zostaje rozdzielony z małżonką i musi poradzić sobie w niegościnnym otoczeniu, gdzieś na pustkowiach Stanu Colorado. Szybko odkrywa on, że w sprawę zaangażowany jest satanistyczny kult, a zamiast nieść pomoc poszkodowanym ofiarom, sam będzie musiał usilnie walczyć o życie.

Bu! W drugim Outlascie nie zabraknie klasycznych straszaków, ale wygląda na to, że będą one dozowane w sposób zrównoważony. - Świeży gameplay z Outlasta 2 prosto z gamescomu - wiadomość - 2016-08-17
Bu! W drugim Outlascie nie zabraknie klasycznych straszaków, ale wygląda na to, że będą one dozowane w sposób zrównoważony.

Podobnie jak w części pierwszej bohater może polegać na kamerze z noktowizorem oraz swoich zdolnościach parkourowych, a rozgrywka opierać się ma na eksplorowaniu mrożących krew w żyłach lokacji i unikaniu zagrożeń. Outlast 2 zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, gdzie zadebiutuje w pierwszym kwartale 2017 roku.

  1. Oficjalna strona gry Outlast 2
  2. Outlast 2 - gra zadebiutuje, gdy jej twórcy będą bali się w nią grać